100 lat mody

Wydanie
Arkady, Warszawa, .
Liczba stron
400
Wymiary
19,5 × 25,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788321348018
Waga
1,32 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Romkowska Ewa
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Książka ta dokumentuje za pomocą ilustracji najbardziej ekscytujący okres w historii mody, który cechuje największa różnorodność: od roku 1900 do dziś. Pokazuje i omawia ubrania elit, uniformy, stroje sportowe, style uliczne oraz haute couture. Zachwyci każdego, kto interesuje się modą; przyda się również studentom historii i początkującym projektantom odzieży. Ostatnie stulecie było okresem wielkich przemian w modzie damskiej. Sztywne gorsety z początku XX w. ustąpiły miejsca swobodniejszym stylom, takim jak te wprowadzone przez francuskiego projektanta Paula Poireta. Styl życia kobiet dramatycznie zmieniły dwie wojny światowe, podobnie radykalnym transformacjom uległ ich styl ubierania się. Od szycia w domu do haute couture, od racjonowania do „New Look”, od pojawienia się strojów dla nastolatków do masowej produkcji odzieży, od wpływów „wyższych sfer” do kultury celebrytów – wszystkie te etapy historii rewolucji w modzie prześledzi czytelnik dzięki ponad 400 znakomitym fotografiom i ilustracjom – wiele z nich opublikowano po raz pierwszy.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książkę tą czytało mi się doskonale, wiedza tu zawarta nie jest może odkrywcza dla kogoś zainteresowana tematem ale miło było sobie pewne rzeczy przypomnieć czy uporządkować. Strona ikonograficzna jest bez zarzutu, zdjęcia są doskonale dobrane. Polecam gorąco.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817

100 latmody

Świetna lektura dla osób interesujących się modą, idealna na prezent!

Przeczytaj całą opinię
2016-03-11
źródło: http://www.empik.com/p1072642219,ksiazka-p

Modną być! Donna Karan, Marc Jacobs, Oscar de la Renta czy Ralph Lauren – to tylko kilka z gorących nazwisk, które zna chyba każdy, nawet jeśli jego zainteresowania dalekie są od śledzenia najnowszych krojów, kolorów czy uczestniczenia w pokazach. Ci światowej sławy designerzy już od lat obecni są na rynku, a ubrania czy dodatki sygnowane ich nazwiskami znajdziemy w najlepszych butikach na całym świecie. Wyznaczają oni modowe trendy, decydują o kolorach na nadchodzące sezony, wzorach i fasonach, jakie pojawią się na ulicach. Co jednak sprawia, że właśnie te nazwiska wciąż są znane, zaś ubrania nielicznej grupy projektantów czy domów mody osiągają horrendalne ceny? Być może kluczem do sukcesu jest elastyczność i reagowanie na zmiany w otoczeniu społeczno-gospodarczym, a nawet niejako wyprzedzanie tych zmian. Trudno bowiem zaprzeczyć temu, iż swego rodzaju konsumpcja odzieży jest odzwierciedleniem tego, co się dzieje w danej chwili i miejscu, zaś za modowymi rewolucjami niemal zawsze stoją ważne wydarzenia historyczne, katastrofy ekonomiczne czy przeobrażenia technologiczne. Dziś moda otacza nas, niemal na bieżąco możemy śledzić w sieci pokazy wielkich projektantów, którzy zbliżając się do szerszego grona odbiorców, projektują kolekcje adresowane do mniej zamożnej części społeczeństwa. Warto zatem, szczególnie jeśli interesujemy się modą, prześledzić jej rozwój, a nawet zainspirować się minionymi czasami i trendami. Trudno bowiem nie uświadamiać sobie, że moda jest ważną częścią naszego wizerunku, za pomocą stroju możemy wyrazić siebie, podkreślić swoje atuty, swój indywidualizm lub – przeciwnie – wtopić się w tłum. O tym, jak ta moda wyglądała na przestrzeni lat, możemy dowiedzieć się z fascynującej książki, opublikowanej nakładem wydawnictwa ARKADY. Pozycja „100 lat mody”, autorstwa Cally Blackman, to prawdziwa gratka dla tych wszystkich, którzy zawodowo związani są z modą – dla modelek, dziennikarzy i blogerów modowych, a także dla projektantów, którzy czerpać z niej mogą wenę twórczą. To także książka dla tych, którzy pragną zmienić swój styl ubierania się, a także tych, którzy zainteresowani są socjologicznym aspektem tych przemian. (...) Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/10/cally-blackman-100-lat-mody.html

Przeczytaj całą opinię
2016-10-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817

Polecam

Bez zarzutu.100% satysfakcji. Bez zarzutu.100% satysfakcji.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-28
źródło: http://www.empik.com/p1072642219,ksiazka-p

Całkiem ciekawa pozycja, która chociaż nie posiada wiele treści to niesie ze sobą wiele wrażeń, dużą dawkę historii oraz ogromną dawkę doznań wizualnych. Jej wadą jest jak dla mnie pewnego rodzaju suchość opisów zdjęć, które nie posiadają większego polotu i są czasem wręcz schematycznie nudne. Plus to na pewno zdjęcia, bardzo dobrej jakości oraz pokazujące interesujący wycinek twórczości różnych projektantów. Warta zobaczenia i przeczytania pewnych informacji, bo moda może się wydawać nic nieznaczącym elementem naszego życia, ale jak pokazuje ta książka, zmieniała się ona bardzo na przestrzeni 100 lat i miała oraz ma wielkie znaczenie w naszej egzystencji, nawet jeśli nie zwracamy na nią uwagi. Wspaniale jest się móc wgłębić w tak urozmaicony i zróżnicowany wycinek życia. Polecam, ale ostrzegam momentami są przeskoki gdzie brak trochę tej chronologii co jest trochę dziwne.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817

Duuużo zdjęć

Przepiękna książka, mnóstwo ciekawych zdjęć, opisów. Totalny must have!

Przeczytaj całą opinię
2015-11-20
źródło: http://www.empik.com/p1072642219,ksiazka-p

Sympatyczna książka do powolnego przeglądania i zachwycania się cudownymi kreacjami. Które można podziwiać na zdjęciach.

Przeczytaj całą opinię
2015-11-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817

dla prawdziwych koneserek mody

Bardzo ładnie wydana książka. Przekrój przez modę przez wiele epok daje poczuciek podrózowanie i odkrywania świata mody. Świetna dla prawdziwych koneserek mody, zainteresowanych nie tylko współczenością.

Przeczytaj całą opinię
2014-11-19
źródło: http://www.empik.com/p1072642219,ksiazka-p

Bardzo dobra lektura, jednak brakuje mi zakończenia. Powinna się zakończyć jakimś słowem od autorki na temat mody i tego jak zmieniała się przez te sto lat,a nie po prostu zdjęciami ze współczesności. Niemniej jednak nadal świetna książka.

Przeczytaj całą opinię
2015-05-31
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817

Pięknie wydany i wspaniale ilustrowany album ukazujący najważniejsze aspekty i przemiany mody XX wieku. Mimo że jedynym tekstem są tu właściwie podpisy pod ilustracjami, to i tak można się z nich naprawdę dużo dowiedzieć.

Przeczytaj całą opinię
2015-03-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/179817
z 2