7 Nawyków skutecznego działania

Wydanie
Aleksandria, .
Liczba stron
2
Typ publikacji
Płyta CD
Nośnik główny
CD-MP3
Ilość nośników
1
Oprawa
Plastikowa
ISBN
9788360313954
Waga
0,05 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Iwona Majewska-Opiełka
więcej detali

Wszystkie wydania audiobooków (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
7 Nawyków skutecznego działania
2012, Aleksandria
2
27,53
7 nawyków skutecznego działania
2012, Aleksandria
1

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

„7 nawyków skutecznego działania”, którego autorem jest Stephen Covey to kompleksowy i zintegrowany przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów zawodowych i osobistych. Autor w sposób prosty i klarowny podpierając się wieloma przykładami ukazuje, jak osiągnąć poczucie bezpieczeństwa i ładu w pełni wykorzystując swój potencjał. Podpowiada, co zrobić aby dokonać dobrych zmian w sobie i przy tym odmienić otaczający siebie świat. Ten jeden z najczęściej cytowanych w poradnikach autor pomaga wypracować tytułowe nawyki skutecznego działania, które skłonią nas do twórczego działania i zmian wewnątrz siebie. Odnoszący sukcesy poradnik to przepis na życie w równowadze w pracy, relacjach partnerskich, rodzicielskich i ogólnospołecznych. Dr Stephen R. Covey- autor bestsellerowych książek poświęconych przywództwu i skuteczności działania. W 1996 magazyn „Time” umieścił Covey’a na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. W Roku 1998 otrzymał międzynarodową nagrodę pokojową – Sik'h 1998 International Man of Peace Award. Jest ojcem dziewięciorga dzieci oraz dziadkiem pięćdziesięciu jeden wnucząt.

Opinie czytelników

(3.86)
942 ocen, w tym
90 opinii
5
49
4
30
3
8
2
1
1
2
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Ciekawa pozycja, ktora mozna traktowac jako swego rodzaju busole zycia. Warta przeczytania. Kolejne ksiazki Stephena R Covey'a w wiekszosci rozwijaja tylko przekonania zawarte w tej.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Przykro mi, ale ta ksiazka byla dla mnie wielkim rozczarowaniem. Chyba spodoba sie fanom ksiazek: "Sekret" oraz "Cztery umowy" Autor opowiada w wiekszosci o sobie i o historiach o tym jak doszedl do danego wniosku. Brakuje badan na poparcie tez, statystyk oraz informacji z psychologii. Jak dla mnie za duzo gadania, za malo konkretow.

Przeczytaj całą opinię
2016-08-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Uwielbiam! Powinni tych zasad uczyć w szkole :D serio! Polecam każdemu potraktować ją jak podręcznik. Najlepiej czytać i od razu starać się wprowadzać w życie i tak po kolei przechodzić od rozdziału do rozdziału, a z pewnością życie stanie się łatwiejsze (skuteczniejsze) :)

Przeczytaj całą opinię
2016-08-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Książka zawiera wiele praktycznych porad, skrótów myślowych, umożliwia "przestawienie" obecnych myśli na takie, które są konstruktywne i wspomagające działanie. Sumienny wysiłek poświęcony na wprowadzenie zasad z książki do życia codziennego na pewno się opłaci.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Sięgnęłam po tę książkę sugerując się jej dużą popularnością i wysokimi ocenami, jednak nie do końca sprostała moim oczekiwaniom. Po pierwsze, co zaczęłam dostrzegać także u innych autorów, tytuł książki jest, moim zdaniem, nieadekwatny do treści. Może się mylę, ale nawyk zdefiniowałabym jako czynność wykonywaną automatycznie, bez specjalnego zaangażowania umysłowego, czy emocjonalnego. W książce "7 nawyków skutecznego działania" mamy raczej do czynienia ze zbiorem ogólnych rad, które wymagają od nas stałej uwagi i kontroli. Po drugie, o ile pierwsze trzy "nawyki" są dla mnie w miarę zrozumiałe i rzeczywiście mogą pomóc w zwiększeniu skuteczności działania, to trzem kolejnym bliżej do abstrakcji, niż do realnego zastosowania. Z tego też powodu gładko przebrnęłam przez pierwszą i drugą część tej książki, a bardzo opornie czytałam pozostałe rozdziały. Po trzecie, autor chyba też zapomniał, że są różni ludzie, także tacy, którzy mają zupełnie inne priorytety w życiu, niż on. Ten kontrast jest szczególnie widoczny w dzisiejszych czasach (27 lat po wydaniu książki po raz pierwszy), bo coraz więcej jest młodych ludzi, dla których rodzina i bóg schodzą na dalszy plan.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Autora cechuje szczerość, autentyczność i uczciwość wobec czytelnika. Rozprawia się z wszelkimi technikami manipulacji. Obniża wartość wszelkich technik nie mających potwierdzenia w rzeczywistości - np. samo pozytywne myślenie w przypadku gdy wymagane jest działanie. Odrzuca rady budowania wizerunku, jeśli nie towarzyszy temu prawdziwa zmiana siebie od wewnątrz. Nie korzysta z maski do przypodobania się innym. Covey to Dalajlama-biznesmen. Chciałbym, żeby 7 nawyków skutecznego działania przeczytali wszyscy z mojego najbliższego otoczenia.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Książka wartościowa tylko wtedy, gdy rzeczywiście człowiek zacznie kierować się tymi wskazówkami, które są tam zawarte. Na pewno na plus są dialogi z osobami, którym Covey doradzał (dzieci, małżonkowie, osoby prowadzące biznes). To sprawia, że aż chce się samemu wypróbować jakiś nawyk. Minusem jest dużo "mądrych" słów typu: dychotomiczny, synergiczny, paradygmaty... Niekoniecznie potrzebuję aż takich naukowych wyjaśnień. Na pewno warto książkę przeczytać (ale nie dla samego jej przeczytania, tylko żeby coś z niej naprawdę wynieść!) i wracać do niej.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Ciężko było mi ocenić tę pozycję. Ze względu na wartość merytoryczną powinna dostać 10. Jednakże sposób w jaki autor to przekazał sprawił, że czytanie bywało wręcz męczące. Niemniej właśnie ze względu na zawarte w książce idee polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

Ta książka to arcydzieło wśród literatury samorozwoju. Mimo przeczytanych przeze mnie wielu pozycji wśród książek motywacyjnych, samo-rozwojowych i poradników - żadna nawet nie umywała się do tego wspaniałego dzieła. Autor zebrał w niej fundamenty, które trzeba znać, aby stworzyć prawdziwie godne i dobre życie. Książka proponuje odpowiednie rozwiązania tam, gdzie inne książki każą myśleć pozytywnie, uczy jak wziąć się za życie i jak odpowiednio je prowadzić, aby miało prawdziwą wartość. Jeśli ktoś potrzebuje silnego kręgosłupa postaw życiowych, to ta książka pomoże mu go zbudować. "7 Nawyków" to podręcznik na całe życie, bo praca nad owymi nawykami to nieustająca walka nad doskonałością i byciem wartościowym człowiekiem i każdy, kto przedsięwziął zamiar tak przeżyć życie, powinien się z tym dziełem zapoznać. Szczerze polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-24
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455

O tej książce usłyszałem jak jeszcze byłem w liceum, czyli ok. 7 lat temu. Wtedy do niej nie sięgnąłem bo zajmowałem się raczej tematyką rozwoju w kierunku uwodzenia, ale teraz, kiedy już trochę dorosłem i inaczej patrzę na świat, a rozwój osobisty stał się bardziej powszechny i wszędzie mamy coachów, kupiłem ją. „7 nawyków” czyta się bardzo przyjemnie, świetna lektura zarówno przed snem jak i na początek dnia. Nie czuje się nawet jej objętości. Jednak to co najbardziej przykuło moją uwagę to to, że zasady które są tak opisane są znane od wieków, ale dopiero Covey potrafił je przedstawić w tak czytelny i zrozumiały sposób. Książkę z półki „must read”, polecam ją przede wszystkim tym, którzy mają już dosyć coachów. 400 stron z Covey’em i znacie większość zasad i metod polecanych przez coachów przy tworzeniu wizji własnego życia :)

Przeczytaj całą opinię
2016-03-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/455
z 9