Algorytmy bez tajemnic

Wydanie
Helion, .
Liczba stron
224
Oprawa
Miękka
ISBN
9788328348721
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Algorytmy bez tajemnic
2018, Helion
224
36,14
Algorytmy bez tajemnic
2013, Helion
224

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Poznaj świat algorytmów! Każdy program działa według określonego algorytmu - Twoja nawigacja GPS, system płatności elektronicznych, wyszukiwarka Google. Algorytmy są jak przepisy kucharskie: zrób to, sprawdź tamto. Jednak konsekwencje popełnienia błędu w algorytmie są zupełnie inne niż w przypadku niesprawdzonego przepisu. To właśnie algorytmy decydują o czasie wykonania skomplikowanych operacji przez programy komputerowe, a ich odpowiednia lub nieodpowiednia implementacja może sprawić, że Twój projekt wart miliony odniesie sukces lub poniesie porażkę. Dzięki tej książce będziesz mógł bezboleśnie wkroczyć w świat algorytmów. W trakcie lektury dowiesz się, czym tak naprawdę są algorytmy, jak się je projektuje i prezentuje. Po wstępie teoretycznym poznasz najpopularniejsze algorytmy sortowania i wyszukiwania, algorytmy znajdowania najkrótszej ścieżki oraz algorytmy operujące na ciągach znaków. Następnie przejdziesz do najciekawszych zagadnień związanych z kryptografią i kompresją danych. Zastanawiasz się, czy są miejsca, w których znane algorytmy nie radzą sobie zbyt dobrze? To problemy NP-zupełne - z nimi też będziesz mógł się zaznajomić. Książka ta jest interesującym przewodnikiem po świecie algorytmów, a zarazem przyjemną lekturą dla każdego programisty i pasjonata informatyki. Poznaj algorytmy: sortujące i wyszukujące znajdowania najkrótszej ścieżki kryptograficzne kompresujące Dowiedz się, jak działają aplikacje kompresujące i szyfrujące!

Opinie czytelników

(2.72)
7 oceny, w tym
3 opinie
5
1
4
1
3
1
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Są lepsze o algorytmach. Język dość zagmatwany. Choć tłumacz zrobił co mógł i brawa dla niego (sprawdziłem oryginalną angielską erratę, i nasz tłumacz wniósł wiele poważnych poprawek)

Przeczytaj całą opinię
2015-07-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/206412

Dla zainteresowanych

Trzeba mieć pewne doświadczenie w tej dziedzinie aby tę książkę przeczytać. Jednak ja jako totalnie początkująca i słabo znająca temat i bez doświadczenia byłam w stanie wiele zrozumieć. A jak był problem to są google. Przejrzysta i napisana dość prostym i zrozumialym językiem.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-01
źródło: http://www.empik.com/p1079949634,ksiazka-p

Bardzo dobra

Książka idealna na wprowadzenie i zrozumienie działania algorytmów

Przeczytaj całą opinię
2015-08-27
źródło: http://www.empik.com/p1079949634,ksiazka-p