Bezsenność

Wydanie
Albatros, Warszawa, .
Liczba stron
656
Wymiary
11,0 × 17,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788379856138
Waga
0,34 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (4)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Bezsenność
2016, Albatros
656
38,72
Bezsenność
2015, Albatros
656
Bezsenność
2014, Albatros
656
Bezsenność
2011, Albatros
656

Pokaż też wydania niedostępne (3)

Kategorie

Opis książki

Ralph Roberts cierpi na bezsenność. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich "aury", a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Derry (miasteczko, w którym mieszka) jest rozrywane społecznymi zamieszkami spowodowanymi powstaniem szpitala, "centrum opieki", w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji. Niepokoje inspirują zrzeszeni w "ProLife" obrońcy życia nienarodzonych dzieci. Na czele ruchu stoi człowiek obłąkany, sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie przebywających tam ludzi. Jest wśród nich chłopiec, w którego rękach spoczywa los wszechświata. Tylko Ralph dzięki swoim niezwykłym zdolnościom postrzegania może go ocalić..

Opinie czytelników

(3.18)
5398 ocen, w tym
235 opinii
5
31
4
61
3
80
2
49
1
14
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Bardzo długa i długo rozwijająca się powieść. Pierwsze 100-150 stron było dla mnie wyzwaniem, z którym się męczyłem, lecz potem dałem się wciągnąć w rozwleczoną, kingową akcję. Bardzo ciekawe spojrzenie na starość, ukazaną z jej niedogodnościami, ale i pięknem, uczuciem. Niektóre "tajemnice staruszków", wydające się osobom młodszym czymś odległym i niezwykłym (strasznym?), tutaj nabierają dodatkowego, fantastycznego znaczenia. Ogromny plus za powiązania z Mroczną Wieżą (oraz innymi tytułami, a przecież wszystko służy Promieniowi). Na początku zdawało mi się, że będzie to zaledwie niewielkie mrugnięcie okiem, które będzie mógł wyłapać zaznajomiony z twórczością pisarza czytelnik, później jednak nawiązanie przemienia się w silne, jawne i nierozerwalne powiązanie. "Bezsenność" kilka razy wzrusza, potrafi też zachwycić. Pomimo, że nigdy wcześniej nie przeszkadzały mi dłużyzny Stephena Kinga, ba, rozwleczone historie sprawiały mi przyjemność, tutaj niektórzy pewnie by odpuścili zanim historia wejdzie na właściwe tory. Warto jednak poczekać, albowiem długa jest droga do raju...

Przeczytaj całą opinię
2016-10-23
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294840

ciężki orzech do zgryzienia

Bardzo dłużyła mi się ta lektura, długi rozwój akcji, nieprawdopodobne przygody i dziwne rozwiązanie. Jednak dla miłośników Kinga- pozycja obowiązkowa.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-11
źródło: http://www.empik.com/p1043890311,ksiazka-p

Pierwsze 30% książki nudne jak flaki z olejem, ot opis perypetii emeryta, który nie może spać w nocy. No ale męczę dalej bo może się coś zacznie dziać. I zaczyna - bohater wkracza w świat innych wymiarów, widzi aury otaczających go ludzi i postrzega inne istoty, a więc zaczyna się ciekawie. Niestety później mam wrażenie, że autorem była osoba nie do końca zdrowa umysłowo, która chciała napisać bajkę dla dorosłych... Męczyłem do końca, ale całość oceniam bardzo słabo, głównie za sprawą dziwnego klimatu całości, opisów niczym z Alicji w krainie czarów itd..

Przeczytaj całą opinię
2016-10-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294840

Bezsenność czy może senność?

Co przyniosła tym razem książka Króla Horrorów?Otóż zawód. Opis znajdujący się na tylnej okładce wzbudził moje szczególne zainteresowanie, chociaż książkę kupiłam ze względu na tytuł. Czego się spodziewałam? Dobrej lektury. King jest zbyt nieoczywistym pisarzem by móc wspomnieć o jakichkolwiek oczekiwaniach względem treści.Warto na początku wspomnieć, że "Bezsenność" nie jest typowym przedstawicielem swojego gatunku. Więcej w niej fantastyki, niż typowej grozy. Szukasz drugiego "To" czy może "Carrie"? Jeśli tak, odpuść sobie tą książkę. Albo spójrz na nią inaczej.W książce owszem, znajdziemy krew, aborcje i tajemnicze (i oczywiście złe) stwory. King pokaże nam świat istniejący ponad nam znanym. Bezsenność pełni tu bardzo ważną rolę, ponieważ jej zawdzięczamy rozwój wydarzeń.Więc gdzie te minusy? Powieść bardzo trudno się czyta, szczególnie początek. Powoli zostajemy wprowadzeni we wszystkie zdarzenia, ale.. no właśnie. Zbyt powoli. Wzbudza wręcz.. senność, co jest mało adekwatne do tytułu. Można powiedzieć, że połowa książki jest szczególnie nużąca i nie wprowadza wiele do fabuły. King zbytnio dał się ponieść słowom. To wzbudziło moją niechęć.Ale wytrwałam do końca, całe 654 strony (w wydaniu kieszonkowym oczywiście)!I moje uprzednie wrażenie zniknęło. Im bardziej wczytywałam się książke, tym cieplejsze emocje wzbudzała. Szczególnie podobała mi się wizja śmierci przedstawiona przez autora. Jednak czegoś jest brak - samego Kinga, jego zaskoczenia i nieprzewidywalności.Czy do książki wrócę ponownie? Prawdopodobnie tak. Aczkolwiek z mniejszym entuzjazmem.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-11
źródło: http://www.empik.com/p1119983136,ksiazka-p

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Czasami już chciałam dać sobie spokój i poczekać aż na nowo nabiorę do iej chęci, innym razem czytałam z zapartym tchem. Po przeczytaniu mogę powiedzieć , że dla to nie była moja książka

Przeczytaj całą opinię
2016-10-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294840

:)

Świetne! :D Uwielbiam <3Jednak kiedy na komputerze przed chwilą odtworzyłam po raz pierwszy (dzisiaj dostałam płytę od przyjaciółki) to utwory są źle podpisane, gdyż są podpisane tytułami z "Receptury". No ale trudno, muzyka najważniejsza :)

Przeczytaj całą opinię
2015-08-05
źródło: http://www.empik.com/p1109634505,ksiazka-p

Jak większość książek King'a, ta była świetna. Niestety mimo wszystko trochę mi się dłużyła. Wydaję mi się, że powodem mogło być przeczytanie zbyt dużej ilości jego książek pod rząd :)

Przeczytaj całą opinię
2016-09-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294840

Niedopowiedzenie?

Książka może się wydawać nudna, jeżeli szukacie czystej grozy. King bardziej skupił się na odtworzeniu mikroklimatu Derry. Niemniej jest to opowieść o przemijaniu, starości, śmierci i radzeniu sobie ze stratą bliskich. Książka jest pełna niedopowiedzeń...lecz czy to nie dodaje jej uroku?

Przeczytaj całą opinię
2014-01-22
źródło: http://www.empik.com/p1043890311,ksiazka-p

Ta książka długo leżała w mojej biblioteczce, czekając na swoją kolej. Za długo, bo to King w swoim najlepszym wydaniu, mimo iż tytuł do najbardziej znanych książek tego autora nie należy. Świetny pomysł na fabułę i to, co lubię najbardziej - studium małego miasteczka i ludzkich charakterów.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294840

1/10

Sam nie wiem za co daję ten jeden punkt, może za sympatię do SK. Po 200 stronach brak jakiejkolwiek akcji, smętna fabuła i niezrozumiała. Bywało zdecydowanie lepiej - w sumie nie wiem kiedy było gorzej....

Przeczytaj całą opinię
2011-11-21
źródło: http://www.empik.com/p1043890311,ksiazka-p
z 24