Był sobie pies

Ten świat jest naprawdę pomerdany

Wydanie
Wydawnictwo Kobiece, Białystok, .
Liczba stron
392
Wymiary
13,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788365506986
Język
polski
Tłumaczenie
Świerczyńska Edyta
więcej detali

Kategorie

Opis książki

BYŁ SOBIE PIES – KSIĄŻKA, KTÓRA DOCZEKAŁA SIĘ EKRANIZACJI – PRZEDSTAWIA LOSY NAJBARDZIEJ WYSZCZEKANEGO BOHATERA WSZECH CZASÓW Oto pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni... kilku żyć. Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa! Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją. WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA... CHYBA, ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI To napisana z ikrą, przejmująca powieść, która oczaruje nie tylko fanów zwierząt domowych. – Booklist

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka idealna na leniwe wieczory. Historia niezwykłej więzi i przyjaźni pomiędzy psem a człowiekiem. Pomimo, że książka jest lekka i szybko się ją czyta to musiałam zmuszać się do jej czytania. Sięgnęłam po nią ze względu na fantastyczną i przyciągającą okładkę oraz dlatego, że głównym bohaterem jest pies, a jako miłośniczka tych włochatych kulek nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Czy wniosła coś do mojego życia? Na pewno w niektórych sytuacjach troszeczkę zmieniła moje postrzeganie naszych małych przyjaciół, ale nic więcej. Brakowało mi jakiejś akcji, czegoś co mogłoby mnie przyciągnąć. Szczerze powiedziawszy momentami książka była tak nudna, że zasypiałam... Mam nadzieję, że film nadrobi to czego oczekiwałam od książki :)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4054030

Ciekawa lektura

Polecam dla osób, które obejrzały film. Dla porównania.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-22
źródło: http://www.empik.com/p1134470352,ksiazka-p

Miłość w tej książce wybija się na prowadzenie. Zostawia wszystkie inne wątki daleko w tyle. "Był sobie pies" wypełnione miłością oferuje wiele jej rodzajów. Można czytać i wybierać. Miłość przyjacielska. Miłość do jedzenia. Miłość do zwierząt. Miłość między kobietą i mężczyzną. Każdy z bohaterów niesie ze sobą swoją własną prywatną historię życia, która jest naznaczona uczuciem. Z wielką chęcią poznawałam wątki związane z kochanymi i kochającymi ludźmi. Takich osób było o wiele więcej niż samotnych, opuszczonych i nieszczęśliwych. I jakoś od razu chce się kochać! więcej na: http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4054030

b.dobra

cudowna opowieść o cudownym piesku, niesamowicie się czytało, popłakałam się

Przeczytaj całą opinię
2017-03-10
źródło: http://www.empik.com/p1134470352,ksiazka-p

W. Bruce Cameron "Był sobie pies" jest pełną uczuć powieścią, której narratorem jest pies. Jest to dość ryzykowny zabieg, ponieważ autor musi wykazać się wnikliwym poznaniem zachowań i psychiki zwierzęcia lecz w tej książce udało się to w 100%. Toby... Bailey... Ellie... to jeden i tan sam czworonóg odrodzony za każdym razem po swojej śmierci w ciele innego psiaka lecz z zachowaną świadomością i wspomnieniami ze swojego poprzedniego życia. Za każdym razem próbuje odnaleźć sens swojego pieskiego życia a umiejętności uzyskane w poprzednich wcieleniach pomagają stać się mu nawet bohaterem. Książka jest dla każdego, jest pełna ciepła, humoru oraz niepowtarzalnej atmosfery. Wzrusza. Niektóre momenty troszkę nudne ale całość jak najbardziej wciągająca jeśli ktoś lubi psiaki, choć myślę, że nawet jak ktoś ich nie lubi to warto sięgnąć i zapoznać się co taki zwierz może sobie myśleć ;) Czytając bardzo zatęskniłam za moimi psiakami, których niestety nie ma już wśród nas, przypomniało mi się jak one biegały za piłką, budziły do szkoły wielkim zimnym nosem, spały w nogach czy bawiły się w przeciąganie szmaty. Książka doczekała się również ekranizacji, której jestem bardzo ciekawa. Jeśli masz ochotę troszkę zagłębić się świat z perspektywy czterech łap zachęcam do tej właśnie książki :)

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4054030

Przepiękna, gorąco polecam

"Był sobie pies" jest piękną i wzruszającą lekturą dla całej rodziny, pokazującą prawdziwe przywiązanie i bezgraniczną miłość nie znającą takiego pojęcia jakim jest śmierć. Podążając za naszym głównym psim bohaterem, przeżywamy chwile radosne, zapierające dech w piersiach i wyciskające łzy z oczu. Już na samym początku, kiedy zaczynamy przygodę w tym pomerdanym świecie, nie jesteśmy w stanie oderwać się od książki. Całość można przeczytać w zawrotnym tempie, wmawiając sobie, że tylko jeszcze ta jedna strona i żałując jednocześnie, że tak szybko dotarliśmy do zakończenia. Jest to książka bezsprzecznie warta polecenia, a przede wszystkim przeczytania. Każdy miłośnik książek i zwierząt, powinie moim zdaniem sięgnąć po tą pozycję :)

Przeczytaj całą opinię
2017-03-07
źródło: http://www.empik.com/p1134470352,ksiazka-p

Wzruszająca. Bardzo wzruszająca. Naprawdę bardzo wzruszająca. Gdybym mogła przemówić do siebie przed przeczytaniem tej książki, powiedziałabym: nie czytaj, nie warto. Przepłaczesz całość, każdy rozdział, aż twarz ci spuchnie. Polecam czytanie gdy jest się w dobrym nastroju,a każdemu, kto ma wrażliwości więcej niż łyżeczka herbaty, radzę dwa razy się zastanowić.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4054030

"Był sobie pies"

Świetna lektura. Dzięki temu, ze jest ona napisana z prespektywy psa, zaczęłam dostrzegać to, w jaki sposób mój pies rozumuje. Poprzez uczucia jakie ta ksiązka we mnie wzbudziła, bardziej związałam się z moim psem. Niedługo wybieram się także na film!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-04
źródło: http://www.empik.com/p1134470352,ksiazka-p

Książka jest prze super. Ten kto oglądał film musi przeczytać książkę! Film nie oddaje takich reali. Książka ma więcej szczegółów i nie wszystko jest w filmie przedstawione. Więc polecam, bo naprawdę warto to przeczytać, a nie oglądnąć.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4054030

wspaniała książka

Jeszcze przy żadnej książce nie płakałam jak przy tej. KOCHAM TĄ OPOWIEŚĆ!

Przeczytaj całą opinię
2017-03-02
źródło: http://www.empik.com/p1134470352,ksiazka-p
z 29