Księżniczka mafii

Moja historia

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
336
Wymiary
12,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324150083
Waga
0,31 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Wolin Julia
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Księżniczka mafii
2018, Amber
320
18,86
Księżniczka mafii Moja historia
2014, Amber
336
Księżniczka mafii
2013, Amber
344

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Prawdziwa historia życia w mafijnej rodzinie. Przemycała pieniądze, broń i narkotyki warte miliony, widziała mafijne egzekucje… Córka jednego z największych włoskich ojców chrzestnych zdecydowała się mówić. Nietykalny ojciec chrzestny. Świat przerażającej przemocy. Córka, która musiała z tego świata uciekać. Księżniczka mafii – która nie wybacza zdrady... Kiedy trzynastoletnia Marisa poznała swojego ojca, była nim zachwycona. Dla niej Emilio DiGiovine był wspaniały, czarujący i kochający; dla reszty świata – brutalny i bezwzględny. Wiedziała, że zrobi dla niej wszystko, ale nie spodziewała się, jak wiele zażąda w zamian... Porzuciła spokojne życie w Blackpool, gdzie mieszkała z matką Angielką, żeby wrócić do ojca, do Mediolanu. Nie miała pojęcia, że wkracza do najpotężniejszego imperium narkotyków, broni i prania brudnych pieniędzy. Kiedy zakochała się w najbardziej zaufanym żołnierzu ojca, Emilio uznał, że jest gotowa poznać prawdę o rodzinnym biznesie. Wkrótce wciągnęła ją brutalna i mroczna machina przestępczej działalności rodziny. Przemycała pieniądze, broń i narkotyki warte miliony, widziała mafijne egzekucje. Była świadkiem niejednej śmierci – również najbliższych. Ale pewnego dnia zrozumiała, że jeśli sama chce przeżyć, musi uciekać... W tej szokującej autobiografii Marisa złamała najświętszą zasadę Cosa Nostry, zasadę milczenia, żeby opowiedzieć swoją niezwykłą historię: dziewczyny z angielskiego miasteczka, która została księżniczką mafii. Jej niewiarygodne wspomnienia wydane w siedmiu krajach i obecnie ekranizowane to najmocniejszy portret mafijnej rodziny, mafijnej codzienności i roli kobiet w mafii: historia przemocy, zdrady i miłości.

Opinie czytelników

(3.44)
178 ocen, w tym
26 opinii
5
6
4
11
3
7
2
2
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Literatura faktu o ciężkiej tematyce zawsze budzi w nas kontrowersje, uwalniając pełną gamę uczuć: od współczucia, poprzez smutek, do niedowierzania i szoku. Losy Marisy Merico opisane w książce "Księżniczka Mafii" takie właśnie są - szokujące, a zarazem głęboko dramatyczne. Temat mafii jest dla wielu z nas zupełnie obcy. Znamy go tylko z filmów i książek. Znamy ogół znaczenia i jedynie możemy sobie wyobrazić co dzieje się w takim świecie. Autorka książki pozwoliła nam sięgnąć po coś więcej. Opowiadając o dorastaniu i życiu we włoskiej mafijnej rodzinie, przybliżyła nam działanie grup przestępczych oraz wszystkich odbywających się tam akcji. Porachunki między potężnymi gangami, pranie brudnych pieniędzy, przemyt narkotyków, egzekucje, zabijanie z zimną krwią. To wszystko działo się naprawdę. Marisa w tym uczestniczyła, żyła i obcowała na co dzień. Jej życie było jednym wielkim koszmarem, nawet jeśli w latach młodzieńczych nie zdawała sobie z tego sprawy. Tkwiła w zakątku potężnego rodu okrucieństwa ryzykując własne życie. Żyła według zasad panujących w domu ojca - mafiosa, przystosowywała się do nich i była uczona od najmłodszych lat struktury działania różnego rodzaju występków. Była uwielbiana przez rodzinę, była oczkiem w głowie własnego ojca. Żyła w luksusie, niczego jej nie brakowało. Podobało jej się to. Ale za ten luksus przyszło jej w końcu zapłacić.. Nietuzinkowa, prawdziwa historia warta przeczytania. "Czułam, że nikt nie może mi nic zrobić, nie może mnie skrzywdzić. Byłam nietykalna. Jestem córką mojego ojca, a to moja rodzina. W ten sposób rozprawiali się z każdym, kto zagrażał ich terytorium albo ich ludziom. Byli gotowi posunąć się tak daleko, jak trzeba, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Byłam częścią tego świata, częścią mafii."

Przeczytaj całą opinię
2017-03-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Księżniczka Mafii

''Księżniczka Mafii'' to prawdziwa historia autorki.Nigdy nie ciągnęło mnie do tej książki,lecz kiedyś w Biedronce była za jedyne 8,99zł.Nie mogłam sobie jej odpuścić.Co prawda bardzo długo przekładałam jej przeczytanie,ale wreszcie się za nią zabrałam.Dziewczyna z okładki to autorka w rzeczy samej.Zupełnie nie wygląda na przemytnika narkotyków,prawda?Marisa jest pochodzenia włoskiego i angielskiego.Na co dzień mieszkała z matką-skromną i biedną kobietą.Dziewczyna co jakiś czas wyjeżdżała do ojca do Mediolanu.Tam żyje w luksusach.Rodzina może sobie pozwolić na wszystko,są bardzo bogaci i nie wiedzą już,co mają zrobić z tymi pieniędzmi.Skąd oni mieli ich tyle?Ano właśnie od przemytu narkotyków i licznych kradzieży.Marisa już od najmłodszych lat uczestniczyła w mafijnych egzekucjach.Robiła wiele rzeczy wbrew prawu.Cała rodzina od strony ojca była poszukiwana przez policję.Musieli być bardzo ostrożni.Panowała tam brutalność.Czytając tę książkę byłam bardzo zaskoczona.Nie raz otwierała mi się buzia ze zdziwienia.Nie wyobrażałam sobie,że to,co zostało opisane w książce mogło stać się naprawdę.Nie wiem,jak Marisa mogła żyć w takim ciągłym stresie.Nie chciałabym przeżyć takie strachu,że wkrótce zostanę wsadzona do więzienia,stracę kontakt z bliskimi.To musiało być straszne.Kobieta miała oczywiście styczności z miłością,ale niestety z kryminalistami.Ale były dwa powody ,dla których miała motywację,aby walczyć o wolność i dać spokój z mafią...Tematyka książki podobała mi się,lecz nie przypadł mi do gustu styl pisania autorki,przez co bardzo mi się dłużyło jej czytanie.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-17
źródło: http://www.empik.com/p1051631935,ksiazka-p

Autobiografię Marisy Merico czytało mi się dość sprawnie i szybko.Jest to zasługa zrozumiałego dla czytelnika języka,którym jest napisana.Choć muszę przyznać,że czasami mnie nużył.Historia autorki jest niczym z filmu,przerażająca a zarazem fascynująca.Aż trudno sobie wyobrazić,że takie rzeczy miały miejsce naprawdę.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Polecam!

Świetna i niezwykle odważna książka. Autorka opowiada historię swojego barwnego życia, przy czym można odnieść wrażenie, że nie próbuje niczego ukryć przed czytelnikami. Jest to bardzo śmiałe posunięcie, zwłaszcza iż porusza ona bardzo osobisty i delikatny temat. Książkę czyta się jak powieść kryminalną, w której autorka rozpuścił wodze fantazji i znacznie odsunął się od rzeczywistości. Gdy dotrze do nas, że stało się to naprawdę w niedalekiej przeszłości, uświadamiamy sobie jaki dramat przeżyła ta kobieta. A wszystko z powodu miłości i lojalności do własnej rodziny. Gorąco polecam!!!

Przeczytaj całą opinię
2013-02-02
źródło: http://www.empik.com/p1051631935,ksiazka-p

Uwaga, spoiler! [pokaż]

Zasadniczo książka do bólu przeciętna i przewidywalna. Okej, to jest prawdziwe życie, prawdziwe pistolety i prawdziwe narkotyki. Jest mi niezmiernie przykro, że cała masa dzieciaków musi wychowywać się w takim środowisku jak mafia, gangi czy inna patologia. Ale z grubsza sytuacja wygląda w ten sposób, że najpierw matka Marisy niby ucieka z domu, niby do pracy, a poznaje we Włoszech chłopca, który przez przypadek okazuje się być pod silnym wpływem rodziny i nie może ożenić się z Angielką, więc rzeczona Angielka, puszcza się z innym Włochem, którego w sumie to nawet nie kocha, ale jest fajnie więc czemu nie. I tak rodzi się Marisa. Jako że matka chce ją chronić wraca z nią do Anglii. Marisa z racji, że wychowywała się we Włoszech przez pierwsze lata życia ma świra na punkcie słonecznej Italii i tam jej serce wyrywa się z piersi i niczym w piosence "chce krzyczec, chce ryczec, chce śpiewać" więc jak tylko kończy 18 lat powiela błędy matki i pruje do Włoch, że aż się kurzy. Moim zdaniem gros odpowiedzialności za ten stan rzeczy ponosi matka Marisy, która co rusz powtarza jej, że "tatuś jest zły", ale nie wspomina o tym dlaczego tak uważa. Więc Marisa, jak każde rezolutne dziecko w jej wieku myśli i myśli, aż wymyśla, że to wyssane z palca bujdy na resorach bo we Włoszech są "pinionszki" i można sobie i kiecke kupić i mercedeskiem się polansować. A w angielskim Blackpool, no cóż, no bida. Bo matka żyły sobie wypruwa w robocie, ale nie wystarczająco dla księżniczki. Boże, jak mi nie żal takich ludzi. Myślałam, że może na końcu jakiś morał się pojawi, ale nie. Farmazony o tym, że dzisiejsza mafia już nie jest taka jak kiedyś, że niby jakieś zasady mieli. Oczywiście pełno frazesów w stylu "moim największym osiągnięciem są dzieci" i zero zastanowienia nad sobą. Nawet po odsiadce autorko-bohaterka brnęła w bagno, w które "z urodzenia" weszła. Ja naprawdę wszystko rozumiem. Ale dopóki istnieją niepijący DDA, nikt nie wmówi mi, że rodzina determinuje to kim będziemy. Pannę Marisę zepsuły pieniądze, a pani Merico niczego nie nauczyła się na błędach głupiutkiej blondyneczki. Fakt, że aktualnie żyje z dala od przemytu i luksusów wynika jedynie z faktu, że "stara gwardia mafii" albo siedzi albo została zabita.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Przemycała pięniadze,broń i narkotyki.Uczestniczyła w mafijnych egzekucjach.Była żoną Bruna.Dużo bliskich osób umarło.Rodzina była w więzieniu,ona.Ma dwójke dzieci,jedno poroniła.Miała nawet przelotny romans z kobietą w więzieniu. Też tam poznała nowego chłopaka Franka.Postanowiła to wszystko opisać. Ciekawa i poruszająca książka.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-26
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Przemycała pieniądze, broń i narkotyki. Uczestniczyła w mafijnych egzekucjach. Córka jednego z największych włoskich ojców chrzestnych zdecydowała się mówić... Choć wiedziała, że wydaje na siebie wyrok śmierci... Kiedy trzynastoletnia Marisa poznała swojego ojca, była nim zachwycona. Dla niej Emilio DiGiovine był wspaniały, czarujący i kochający, dla reszty świata – brutalny i bezwzględny. Wiedziała, że zrobi dla niej wszystko, ale nie spodziewała się, jak wiele zażąda w zamian... Porzuciła spokojne życie w Blackpool, gdzie mieszkała z matką Angielką, żeby pojechać do ojca, do Mediolanu. Nie miała pojęcia, że wkracza do najpotężniejszego imperium narkotyków, broni i prania brudnych pieniędzy. Kiedy zakochała się w najbardziej zaufanym żołnierzu ojca, Emilio uznał, że jest gotowa poznać prawdę. Wkrótce wciągnęła ją brutalna i mroczna machina przestępczej działalności rodziny... Przemycała pieniądze, broń i narkotyki warte miliony, widziała mafijne egzekucje. Była świadkiem niejednej śmierci- również najbliższych. Ale pewnego dnia zrozumiała, że jeśli sama chce przeżyć, musi uciekać... W tej szokującej autobiografii Marisa złamała najświętszą zasadę Cosa Nostry, zasadę milczenia, żeby opowiedzieć swoją niezwykłą historię: dziewczyny z angielskiego miasteczka, która została księżniczką mafii. Jej niewiarygodne wspomnienia wydane w siedmiu krajach i obecnie ekranizowane to najmocniejszy portret mafijnej rodziny, mafijnej codzienności i roli kobiet w mafii: historia przemocy, zdrady i miłości. Dziś 40-letnia Marisa Merico mieszka w Blackpool z dwojgiem swoich dzieci i patrząc na nią, trudno uwierzyć, że jest córką Emilio Di Giovine, skazanego za 100 popełnionych na całym świecie najcięższych przestępstw: morderstw, handlu narkotykami i bronią, że jest byłą żoną Bruno Merico, prawej ręki Emilio, odpowiedzialnego za przerzut narkotyków pomiędzy Włochami i Stanami, i krwawe wojny gangów z Sycylii, Kalabrii i Mediolanu. Że działała razem z mężem i zasłużyła sobie wśród policji na przydomek "Bankier mafii". Że kiedy posypały się aresztowania w rodzinie, odmówiła zeznań i została skazana na cztery lata więzienia. I że kiedy zdecydowała się mówić, wydano na nią wyrok.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Jakoś pod koniec bardziej się akcja rozkręca. Ogólnie "ciekawe" życie... pełne "przygód", aczkolwiek nie wiem czy powinna brać odpowiedzialność za wszystkie mafijne grzeszki... Z jednej strony wydaje się, że to nie jest tak, że ona wiedziała o tych przekrętach i się tym fascynowała... Po prostu żyła w takim a nie innym środowisku, myślała że to normalne. Chociaż z drugiej strony była jej matka, która nie siedziała w tej mafii. W sumie jednak można te wszystkie wybryki podciągnąć pod nastoletni bunt.

Przeczytaj całą opinię
2016-07-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

Życie zawsze pisze najlepsze historie. Smutna prawda o tym jak to pieniądze szczęścia nie dają.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761

''Księżniczka Mafii'' to prawdziwa historia autorki.Nigdy nie ciągnęło mnie do tej książki,lecz kiedyś w Biedronce była za jedyna 8,99zł.Nie mogłam sobie jej odpuścić.Co prawda bardzo długo przekładałam jej przeczytanie,ale wreszcie się za nią zabrałam. Dziewczyna z okładki to autorka w rzeczy samej.Zupełnie nie wygląda na przemytnika narkotyków,prawda? Marisa jest pochodzenia włoskiego i angielskiego.Na co dzień mieszkała z matką-skromną i biedną kobietą.Dziewczyna co jakiś czas wyjeżdżała do ojca do Mediolanu.Tam żyła w luksusach.Rodzina mogła sobie pozwolić na wszystko,byli bardzo bogaci i nie wiedzieli już,co mają zrobić z tymi pieniędzmi.Skąd oni mieli ich tyle?Ano właśnie od przemytu narkotyków i licznych kradzieży. Marisa już od najmłodszych lat uczestniczyła mafijnych egzekucjach.Robiła wiele rzeczy wbrew prawu.Cała rodzina od strony ojca była poszukiwana przez policję.Musieli być bardzo ostrożni.Panowała brutalność. Czytając tę książkę byłam bardzo zaskoczona.Nie raz otwierała mi się buzia ze zdziwienia.Nie wyobrażałam sobie,że to,co zostało opisane w książce mogło stać się naprawdę.Nie wiem,jak Marisa mogła żyć w takim ciągłym stresie.Nie chciałabym przeżyć takie strachu,że wkrótce zostanę wsadzona do więzienia,stracę kontakt z bliskimi.To musiało być straszne.Kobieta miała oczywiście styczności z miłością,ale niestety z kryminalistami.Ale były dwa powody ,dla których miała motywację,aby walczyć o wolność i dać spokój z mafią. Tematyka książki podobała mi się,lecz nie przypadł mi do gustu styl pisania autorki,przez co bardzo mi się dłużyło jej czytanie.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145761
z 3