Kurs pisania scenariuszy

Wydanie
Liczba stron
420
Wymiary
15,5 × 23,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788363616014
Waga
0,62 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Szafrański Tomasz
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Najlepszy amerykański kurs pisania scenariuszy realizowany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA). „Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zostało scenarzystami, jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter. Swoją wiedzę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy, który szybko zyskał miano kultowego, ponieważ wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów, takich jak David Koepp ("Azyl", "Park Jurajski", "Życie Carlita"), Alexander Payne ("Schmidt", "Bezdroża") czy Joel Schumacher ("Klient", "Upadek"). Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w legendarnym kursie. Z poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter nie tylko prowadzi Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza, ale pisze go razem z nim, od pomysłu po pierwszą wersję.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka, którą powinien znać każdy, kto pisze scenariusze bądź zamierza kiedyś to robić. Prawdopodobnie najlepsza w tym temacie pozycja na polskim rynku.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-17
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/192587

Świetna książka!

Wspaniała książka o pisaniu scenariuszy, bardzo przydatna dla początkującego scenarzysty - każdemu początkującemu radzę zacząć właśnie od niej. Zawiera szereg cennych informacji oraz przykład scenariusza, wszystko podane w przystępny, przejrzysty sposób. Może być przydatna również dla bardziej doświadczonego scenarzysty. Osobiście ciągle do niej wracam, a jej czytanie jest nie tylko przypominaniem sobie podstawowych, ważnych informacji, ale także czystą przyjemnością, ze względu na świetny sposób narracji. Bardzo polecam!

Przeczytaj całą opinię
2016-05-11
źródło: http://www.empik.com/p1067143060,ksiazka-p

Inspirujące

Przeczytaj całą opinię
2015-02-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/192587

Kurs pisania scenariuszy

Praktyczny przewodnik po nauce pisania scenariuszy. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-12-14
źródło: http://www.empik.com/p1067143060,ksiazka-p