Labirynt Sztuka podejmowania decyzji

Wydanie
ICAN, .
Liczba stron
298
Wymiary
16,0 × 24,5 cm
Oprawa
Twarda z obwolutą
ISBN
9788363662394
Waga
0,67 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Podejmowanie decyzji pełni ważną rolę w Twoim życiu zawodowym? Zastanawiasz się, jakie czynniki wpływają na ich trafność, zwłaszcza w coraz bardziej nieprzewidywalnym otoczeniu biznesowym? Wejdź w Labirynt i poznaj odpowiedzi na kluczowe pytania dla Twojej kariery!

Opinie czytelników

(4.06)
34 ocen, w tym
6 opinii
5
2
4
4
3
0
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Już sam tytuł jest bardzo dobry - nawet nie trzeba otwierać książki, by zrozumieć, że podejmowanie decyzji jest sztuką. Cała moja uwaga od razu skupiła się na właśnie tym zagadnieniu. Jeszcze zanim zaczęłam czytać naszła mnie refleksja, jak oszałamiające znaczenie może mieć zrozumienie mechanizmów i opanowanie umiejętności podejmowania decyzji. Tyle przyjemności, a to dopiero okładka. Tak się chyba właśnie dzieje, gdy ludzie robią to, co lubią. Robią to dobrze. Trafnie dobrane, ciekawie opowiedziane historie z błyskotliwym nawiązaniem do tematu świadczą o tym, że autor dobrze rozumie poruszaną problematykę. W dodatku przedstawia ją w prosty, klarowny sposób oszczędzając sobie akademickich tonów. Słuszna decyzja.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594

super książka

Przeczytaj całą opinię
2016-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594

Bardzo dobra pozycja podejmująca zagadnienia z pogranicza biznesu i psychologii. Jak podejmujemy decyzje, jakie są pułapki z tym związane i co zrobić, aby w nie nie wpaść? Książka obfituje w przykłady z różnych dziedzin, od biznesu, przez naukę, po sport. Mamy tu m.in. historię dwóch tragicznych wypraw wysokogórskich, wybuchu wojny w Wietnamie, czy katastrofy promu kosmicznego Columbia. Przykłady te jednak nie są - jak to bywa w amerykańskich publikacjach - "laniem wody", ale każdy z nich jest zanalizowany pod kątem podejmowania decyzji i popełnionych błędów. Autor zajmuje się też kulturą organizacyjną. Wreszcie książka jest bardzo na czasie, gdyż nie zabrakło w niej omówienia wpływu nowoczesnych technologii na biznes i podejmowane w nim decyzje. Wszystko to napisane jest bardzo przystępnym (ale nie naiwnym) językiem. Książkę przeznaczona jednak głównie dla menadżerów i osób decyzyjnych w firmach, gdyż zawiera wskazówki oraz narzędzia biznesowe.

Przeczytaj całą opinię
2015-12-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594

Bardzo, bardzo dobra książka! Niby biznesowa ale napisana lepiej niż niejedna powieść. Autor analizuje wiele wydarzeń ze świata biznesu i nie tylko w kontekście procesów decyzyjnych. Robi to "ludzkim językiem" i z poczuciem humoru. Naukowe fakty, które normalnie zabijają nudą w tej książce wciągają jak najlepszy kryminał:) Osobiste komentarze, przemyślenia i przypisy autora są również dużym plusem tej książki. Warto przeczytać by mieć świadomość jak nasz mózg "wpuszcza nas w maliny" podczas podejmowania różnorakich decyzji. Rozpatrywanie Cosa Nostry jako organizacji, która posiada swoją kulturę organizacyjną, system decyzyjny, markę (!) - rewelacja. Siłą książki jest bez wątpienia jej temat oraz styl autora. Ponadto fakt, że została napisana pod koniec 2014r więc przypadki w niej opisane są bardzo aktualne - szczególnie "Czarne Łabędzie". Człowiek zaczyna inaczej patrzeć na rzeczywistość i dostrzegać Czarne Łabędzie. Daleko nie szukając: Grexit. Nikt nie przewidział, że ktokolwiek będzie chciał opuścić UE, nie ma na to procedur, nie wiadomo jak ani jakie będą skutki! Bardzo polecam, dawno książka "branżowa" nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.

Przeczytaj całą opinię
2015-07-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594

Rewelacja!

Przeczytaj całą opinię
2015-05-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594

Autor praktyk z wieloletnim doświadczeniem z zakresu przywództwa i podejmowania w przystępny i ciekawy sposób opisuje specyfikę i mechanikę podejmowania decyzji, opisuje błędy, których należy unikać ukazując je na błędach popełnionych w przeszłości przez instytucje takie jak IBM i NASA. Prezentuje również czynniki, które wpływają na podejmowanie decyzji przytaczając przy tym wyniki licznych badań naukowych przeprowadzonych przez znanych badaczy.

Przeczytaj całą opinię
2015-02-13
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243594