Małe życie

Wydanie
W.A.B., .
Liczba stron
800
Wymiary
15,0 × 25,5 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788328026483
Język
polski
Tłumaczenie
Kozak Jolanta
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Małe życie
2016, W.A.B.
800
51,74
Małe życie
2017, Biblioteka Akustyczna
0

Pokaż też wydania niedostępne (1)

Kategorie

Opis książki

Światowa sensacja literacka! Najgłośniejsza amerykańska powieść ubiegłego roku, nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award; laureatka prestiżowej Kirkus Prize. Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół – o ich niełatwym dojrzewaniu, ogromnych sukcesach, bolesnych wyborach i tyranii pamięci, od której nie sposób czasem się uwolnić… To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem tej olśniewającej książki.

Opinie czytelników

(3.97)
5328 ocen, w tym
738 opinii
5
410
4
134
3
85
2
65
1
44
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Historia o przyjaźni, miłości i zwyczajnym życiu czwórki przyjaciół podana w tak niebanalny sposób, że trudno oderwać się od czytania i przeżywania życia razem z bohaterami

Przeczytaj całą opinię
2017-05-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037

Poruszajaca lektura obowiazkowa

Pieknie napisana ale i rewelacyjnie przelozona ksiazka. Wymagajaca, inteligentna, filozoficzna. Balam sie ja kupic (bocegla i promocja zbyt nachalna), ale nie zaluje i polecam wszystkim znajomym.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-16
źródło: http://www.empik.com/p1122190833,ksiazka-p

Och jak ja nie mogłam doczekać się końca! Naiwnie dałam się nabrać na rozgłos i zachwyty. Forma rozległego tomiszcza spowodowała u mnie roszczenie sobie prawa do takiego przedstawienia mi bohaterów, wokół których ściśle toczy się akcja, żebym pałała do nich emocjami, żebym będąc daleko od książki miała z tyłu głowy myśl „co tam u nich?”. Niestety postaci są tak nieprawdopodobnie nierealne, tak płaskie, tak fragmentaryczne, że przebrnięcie przez te wszystkie strony odczuwałam jak karę. Czytam o (jak twierdzi autorka) 40-50latkach, podczas gdy mentalność bohaterów utknęła jakieś 20 lat wcześniej, przez te wszystkie lata nie czuję rozwoju, dojrzałości. Nie czuję deklarowanej w pięknych i licznie cytowanych opisach przyjaźni i nie widzę do niej nawet podstaw. Nie czuję nawet empatii do głównego bohatera, który został tak absurdalnie obciążony przez autorkę całym złem tego świata, że odniosłam wrażenie braku logiki i spójności z psychologicznego punktu widzenia. Nie pojmuję sensu większości przytoczonych urywków historii, które dodatkowo wprowadzają chaos i nadmuchują objętość odrealnionej fabuły. To nie jest powieść o życiu w wielkim mieście, o dojrzewaniu, sukcesie i przyjaźni. To obraz bólu, cierpienia, traumy i autodestrukcji przekazanych w tak niezrównoważonej dawce, że nie daje szansy na poważne podejście do tematu. Ilość wysokich ocen jest niepokojąca...

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037

Warto!

Doskonała, poruszająca! Książka, którą powinien przeczytać każdy.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-17
źródło: http://www.empik.com/p1122190833,ksiazka-p

Chyba najpiękniejsza książka w moim życiu! O trudnym dzieciństwie, które bardzo komplikuje dorosłość, o smutkach i dramatach, ale przede wszystkim o pięknej, czystej, prawdziwej przyjaźni - takiej mimo wszystko. Książka, mimo że smutna, to w moim odbiorze bardzo pozytywna.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037

dobry PR

Książka nie ukrywam posiada dobry PR, przewinęła się zarówno przez strony, które odwiedzam jak i przez dłonie moich znajomych. Skuszona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po nią i tutaj czar prysł. Śmiało mogę stwierdzić, że męczyłam się z nią. Po dojściu do pewnej liczby stron odłożyłam ją na bok i wspólnie doszłyśmy do wniosku, że weźmiemy od siebie przerwę. Kiedy się już pogodziłyśmy historia wcale nie stała się ciekawsza. Po krzyczących cytatach o bestsellerze i wybitnej książce spodziewałam się dużo więcej. Zamiast tego cegła, bo inaczej te książki nazwać nie mogę, okazała się po prostu rozczarowaniem.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-05
źródło: http://www.empik.com/p1122190833,ksiazka-p

Ból i cierpienie niewyobrażalne, przeplecione pięknem miłości i przyjaźni tworzą historię, która łamie serce raz za razem, a po przewróceniu ostatniej strony pozostawia z wyjątkowo dużym czytelniczym kacem. Smutek niemal bezbrzeżny, gdyby nie momenty, ulotne chwile ratujące z otchlani mroku.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037

tylko dla osób o mocnych nerwach

Książka zaczyna się niewinne od przedstawienia czterech przyjaciół. Jednak im dalej czytamy, tym więcej się dowiadujemy o nich, a w szczególności o Judym. Z pewnością to nie jest książka dla każdego. Na pewno można ją polecić osobom, które lubią czytać powieści psychologiczne. Lecz ostrzegam chwilami będą aż takie traumatyczne wydarzenia z życia głównego bohatera opisane, że z pewnością nie raz w trakcie czytania łezka Ci się w oku nad jego losem zakręci.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-02
źródło: http://www.empik.com/p1122190833,ksiazka-p

Uwaga, spoiler! [pokaż]

Ponad 800 stron bardzo wyczerpującej psychicznie, trudnej i bolesnej lektury. Dawno nie czytałam książki, która tak bardzo by mnie "uwierała", której czytanie momentami przyprawiało o dyskomfort i ból duszy i gdzie na koniec oprócz mokrych oczu człowiekowi towarzyszy poczucie żalu, że opowieść dobiegła końca a jednocześnie ulga, że to już koniec pomimo faktu, że ten koniec jest taki a nie inny. To co miało być opowieścią o czwórce przyjaciół okazuje się być historią bardzo skrzywdzonego człowieka i pokazuje nam, że nie zawsze dobro może zwyciężyć zło i że czasem pomimo wielu starań pewnych spraw nie można zmienić, że to co się stało nie może się "odstać" i że czasem zwyczajnie nie można z tym żyć. Gorąco polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-05-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037

Rewelacyjna!

Nie jest to książka lekka i przyjemna, ale za to jest ogromnie prawdziwa, porusza trudne tematy, zaskakujące czytelnika, okrutne, ale nie brak w niej też miłości, przyjaźni i niebywałej czułości. Polecam - warto przeczytać !

Przeczytaj całą opinię
2017-01-29
źródło: http://www.empik.com/p1122190833,ksiazka-p
z 74