Malta i Gozo

Wydanie
Pascal, .
Liczba stron
156
Cykl
PASCAL LAJT
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788376422381
Waga
0,23 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Trójmiasto: Vittoriossa, Cospicua i Senglea Piękna i niewielka Valetta Owiane tajemnicą Hypogeum Malta i Gozo, czyli nowe spojrzenie na Morze Śródziemne. Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz nieznane oblicze wysp! Valletta pozostaje architektoniczną perłą Morza Śródziemnego, Mdina ma więcej uroku niż Taormina, a przy Golden Bay jak w plażowym domku czuliby się nawet Brazylijczycy. Siła i urok Malty nie tkwi też w tysiącletnich kamieniach, nadludzkim wysiłkiem ułożonych w megalityczne świątynie, czy w wielkiej historii zerkającej zza każdego zakrętu niczym słynne maltańskie koty. Malta uwodzi światłem i przestrzenią. Niewielki kraj o powierzchni Krakowa można objechać autobusem w kilka godzin i z każdej strony będzie jednakowo fascynował niczym jakaś szalona krzyżówka Wielkiej Brytanii i Maroka. Bartosz Sadulski, poeta, dziennikarz muzyczny, recenzent książkowy

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książkę tę przeczytałam właściwie dwa razy - przed i po wyjeździe - za każdym razem obiór był inny. Za pierwszym razem wertowałam ją bardzo szybko by wchłonąć jak najwięcej informacji o tym co mnie czeka. Wtedy Malta wydała mi się średnio interesująca. Były ładne zdjęcia, trochę ciekawostek i niezbędnych dla turystów newsów, jednak nic specjalnego. Po powrocie zanurzyłam się w tę lekturę jeszcze raz. Tym razem okazała się dużo ciekawszą, ale to chyba oczywiste. Prawda jest taka, iż Malta to mała wyspa z wieloma pięknym i ciekawymi miejscami, lecz jej historia czy kultura nie są tak niezwykłe jak chociażby Włoch, bądź Francji. Dlatego ciężko jest napisać arcyciekawą pozycję o tym miejscu. "Malta i Gozo" z serii Pascal lajt to porządny przewodnik, który na pewno pomoże wszystkim tym, którzy zamierzają odwiedzić to małe państewko. Dla mnie minusem jest tylko proporcja zawartej w książce faktologii do opisów codziennego życia. Mniej dat, a więcej ciekawostek - kraj wyda się ciekawszy i przystępniejszy. Wiem co mówię, gdyż byłam tam miesiąc i mam świadomość tego co obcokrajowca może w Malcie zaintrygować.

Przeczytaj całą opinię
2015-09-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217804

Malta i Gozo

Bardzo dobrze przygotowany przewodnik. Na 153 stronach zostały umieszczone piękne zdjęcia, sporo wiedzy praktycznej i nieco historycznej. Znajdziecie tam zarówno opisy miejsc, które warto zobaczyć wraz z cenami biletów wstępów. Pozwala to na samodzielne zaplanowanie wyjazdu i trasy zwiedzania. Dla mnie bardzo przydatne wydaje się umieszczenie danych na temat noclegów i restauracji. Jest to szczególnie istotne przy planowaniu wydatków ;). Przewodnik w przystępny sposób przedstawia informacje dotyczące tego maleńkiego kraju i pozwala na usystematyzowanie posiadanej wiedzy. Gorąco polecam małym i wielkim podróżnikom. Ja już nie mogę się doczekać wyjazdu…

Przeczytaj całą opinię
2014-03-12
źródło: http://www.empik.com/p1080765649,ksiazka-p

W czerwcu tego roku wylatywałem na wakacje na Maltę. Ponieważ lubię łączyć przyjemne z pożytecznym oprócz wylegiwania się na pięknych plażach postanowiłem zwiedzić wyspę, a nawet wyspy. Zacząłem rozglądać się za jakimś przewodnikiem i zdziwiłem się jak wąski jest wybór. Jednak postanowiłem zaufać sprawdzonemu wydawnictwu Pascala... i na szczęście nie zawiodłem się. Malta i Gozo, jak i cała seria Pascal Lajt idealnie nadają się do tego typu wypadów. W przewodniku znalazłem dużo przydatnych informacji o praktycznie całej wyspie bez zbędnych dat i historii od czasów archaicznych. Książka to taki przewodnik w pigułce na podstawie którego można wybrać które miejsca chce się odwiedzić lub sprawdzić co w danej chwili się ogląda. Mały rozmiar i waga tylko dodatkowo zachęcają do kupna, gdyż taką książeczkę można zabrać ze sobą wszędzie. Oczywiście gdy ktoś jest fascynatem sztuki bądź historii informacje przedstawione w publikacji mogą być dla niego zbyt ogólnikowe i skąpe jednak dla większości są zdecydowanie wystarczające, dlatego bez obaw polecam tą książkę wszystkim udającym się na tą rajską wyspę.

Przeczytaj całą opinię
2014-10-28
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217804

Bardzo fajna i co również ważne, cieniutka i lekka książeczka o Malcie i Gozo. Są tam najwazniejsze informacje na temat kuchni, histori i przede wszystkim miejsc do zwiedzania. W treściwy sposób "reklamuje" Malte i okolice. Ja sama będę mogła porownać czy oddaje klimat miejsca i czy była przydatna. W każdym bądź razie, mieści się do torebki więc spokojnie można ją brać na piesze wycieczki. Ponadto wewnątrz jest mapa Valetty i zaznaczonymy miejscami do odwiedzenia, więc tylko kupić, przeczytać i potem wspominać. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2014-07-08
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217804