Niezgodna

Wydanie
Amber, Warszawa, .
Liczba stron
352
Wymiary
13,0 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788324149445
Waga
0,30 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Zych Daniel
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Niezgodna
2017, Amber
352
26,05
Niezgodna
2014, Amber
352
Niezgodna
2012, Amber
352

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Jeden wybór może cię zmienić... Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany... Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość. Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

Opinie czytelników

(3.8)
15326 ocen, w tym
202 opinii
5
71
4
74
3
38
2
13
1
6
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Beatrice Prior, osiągając pułap lat 16, przechodzi testy przynależności. Podczas Ceremonii Wyboru zadecyduje, do jakiej frakcji chce należeć. A ma do wyboru: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycję, Serdeczność, Prawość. Ten jeden dzień na zawsze zmieni jej życie. „Niezgodna” to powieść skierowana do nastoletnich odbiorców. Ciekawie – moim zdaniem - pokazano dojrzewanie bohaterki, jej wewnętrzną przemianę, zmianę priorytetów, walkę o samą siebie i tożsamość. Jednakże sama fabuła jest dosyć prosta, naiwna i przewidywalna. Pewnie, gdybym była gimnazjalistką lub licealistką, treść bardziej przypadłaby mi do gustu i emocje byłyby większe. A tak, przeczytałam i na tym zakończę znajomość z Tris. Po część drugą i trzecią nie sięgnę. Nie moja frakcja.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Zwolennicy i fani "Igrzysk śmierci" raczej nie znajdą w tej książce niczego ciekawszego, poza słabym powielaniem, tego co już było. "Niezgodna", autorstwa Weroniki Roth, jest niestety tylko marną kopią tego, co kilka lat temu, z wielką pompą, zaproponowała czytelnikom Suzanne Collins. Fabuła pozostawia wiele do życzenia. Miałam wrażenie, że książka ciągnie się jak flaki z olejem. Opisy i charakterystyka frakcji, które w mojej opinii były kluczowe, robiona jakby po łebkach i trochę na odwal się. Bohaterowie, których ja osobiście nie polubiłam, byli strasznie dziecinni, infantylni, a co gorsza nijacy. No może z wyjątkiem Cztery. To dzięki jego tajemniczej i barwnej postaci miałam ochotę czytać dalej. Mimo, iż nie zmuszałam się do czytania kolejnych stron książki, to podświadomie czekałam na jej koniec. Do ostatnich stron miałam nadzieję, że autorka czymś mnie jeszcze zaskoczy i zmienię zdanie. Niestety tak się nie stało. Nie pomógł nawet leki styl autorki. W mojej opinii, "Niezgodna", przeznaczona jest zdecydowanie dla czytelników poniżej osiemnastego roku życia. Fajerwerków nie było.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Mam to za sobą. Nareszcie, bo myślałam,że ta książka nigdy się nie skończy. Musiałam się zmuszać, obiecywać sobie, że codziennie przeczytam minimum 30 stron.Inaczej bym tego nie ukończyła. I to jest straszne, bo czytanie ma być przyjemnością a nie męczarnią. Nie lubię zostawiać niedokończonych dzieł, tylko dlatego pociągnęłam to do końca, chociaż niewiele brakowało żebym rzuciła tą książką o ścianę. Z początku czytałam z zaciekawieniem, ale bardzo szybko ustąpiło ono irytacji. Wielce naiwna a zarazem przewidywalna książka o wątku miłosnym nie wspominając. Dałam się nabrać na przechwałki znajdujące się na okładce. To jest tak zachwalane jakby była to co najmniej najlepsza książka świata. Porównywanie jej do 'Igrzysk śmierci' jest całkowicie nieutrafione. Refleksje po lekturze? Brak. Jest za to złość, że straciłam tak wiele czasu, który mogłabym poświęcić na powieść, która na to zasługuje. Jestem pewna, że w ekspresowym tempie zapomnę o 'Niezgodnej'.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

"Niezgodna" jest powieścią przeciętną. Przypisanie jej do kategorii science-fiction jest moim zdaniem niesłuszne. Sądzę że sposób opisywania rzeczywistości widzianej przez nastolatkę Beatrice należy klasyfikować do stylu young-adult. Young (młody) niewątpliwie się zgadza, jest to powieść młodzieżowa, natomiast drugi człon adult (dojrzały) raczej troszeczkę. Bo czy mamy do czynienia z powieścią dojrzałą, mówię o erudycji, o poetyczności lub malowniczości opisów, niesamowitym klimacie, prowadzeniu wątku głównego w taki sposób byśmy z kolei my, nie mogli znaleźć sposobu na odłożenie książki. Niestety rozczarowałem się, czytając tą powieść, żaden z elementów które wymieniłem wyżej, nie stał na wysokim poziomie. "Niezgodna" to powieść z bliżej nieokreślonej przyszłości, a jej akcja umiejscowiona jest w Chicago. Nie mam chęci opisywać treści powieści. Myślę że napisała ją osoba która jest jeszcze zbyt młoda na płodzenie dobrych książek. Z drugiej strony łatwo wczuć jej się w osobowość młodej osoby i dlatego odniosła tak duży sukces. Jest dla młodych niedojrzałych osób, którym spodobały się Igrzyska Śmierci i sądzą że znajdą tu coś podobnego.

Przeczytaj całą opinię
2016-12-14
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Podobnie jak Dary Anioła pochłonęła mnie. Czyta się bardzo szybko. Rzeczywiście postać głównej bohaterki Beatrice/Tris denerwuje naiwnością. Zbyt szybka przemiana w wojowniczkę wydaje się naciągana. Jednak warto by poznać świat po wojnie gdy ludzkość podzielono na frakcje i co wynikło z tego faktu.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Zacznę od tego, że najpierw oglądałam film. Myślałam, że główna bohaterka będzie typową Mary Sue - przyznam, że pozytywnie się zaskoczyłam, gdyż się pod tym względem myliłam. Szybko się czyta, lekka akcja. Fajne opisy uczuc bohaterki. Drugoplanowi bohaterowie byli trochę słabo zarysowani, przykładowo kreacja Petera bardziej podobała mi się w filmie. Mimo to przyjemnie się czytało. Wadą jest też to, że książka jest pisana w czasie teraźniejszym, a nie przeszłym, jednak można się przyzwyczaić. Udało mi się też wyłapać literówki, niektóre zdania też były niepoprawne gramatycznie, a w książkach to raczej zdarzać się nie powinno.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

"Czasem ból służy większemu dobru" Na jedną z najpopularniejszych trylogii science fiction ostatnich lat padło głównie z powodu mojego pierwotnego uwielbienia do ekranizacji pierwszego tomu trylogii. Jak to w życiu bywa, aby świeżym okiem spojrzeć wtedy na książkę w moim przypadku odczekuję kilka miesięcy do nawet roku, kiedy to moja pamięc będzie w stanie pozwolić mi w miarę w pełni cieszyć się lekturą. Kolejny cios który na mnie spadł, kiedy to świadomość jak bardzo zostałam (ponownie) oszukana, był tak ogromny, że obecnie na stałe zrezygnowałam z filmów, które przedstawiają ekranizację książki - ewentualnie po przeczytaniu ale to też jest bardzo mało prawdopodobne. Już dawno przestałam czerpać przyjemność z hollywoodskich produkcji i najnormalniej w świecie szkoda mi czasu. Niezgodna mimo tematyki sci-fi, zawiera w sobie tak wiele, że trudno ją sprecyzować z kilku słowach. To walka o siebie, na przekór wszystkim i wszystkiemu, to sięganie po swoje marzenia, mierzenie się z własnymi słabościami, kiedy cały świat próbuje udowodnić że nic nie znaczysz, to determinacja, która napędza by powstać, kiedy już dawno powinieneś leżeć 3 metry pod ziemią... Tris jest niesamowitą postacią, od samego początku nawiązałam z nia ogromną więź i już wiem, że będzie mi bardzo trudno rozstać sie z trylogią, że znowu nie będę mogła spać myśląc o tym, co przeżyłam z nią i innymi niezgodnymi, tymi, którzy chcą walczyć z podłym systemem, który to segreguje ludzi na lepszych i gorszych. Tyle pytań bez odpowiedzi... Ulubiona! Od początku do końca! Szczerze polecam. "Ci, którzy chcą władzy i ją osiągają, żyją w ciągłym strachu, że ją stracą."

Przeczytaj całą opinię
2016-07-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Mogłoby się wydawać, że to kolejna młodzieżówka, na której znaleźć można informację, że jest podobna do Igrzysk Śmierci. Nic bardziej mylnego. Świat ukazany w książce podzielony jest na frakcje: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycję, Serdeczność i Prawość. Główna bohaterka, szesnastoletnia Tris, musi przejść test przynależności, który pomoże jej wybrać odpowiednią frakcję. Okazuje się, że jest "niezgodna", a wtedy jej życie zmienia się raz na zawsze, a jej wyboru nie spodziewa się nikt. Książka wciągnęła mnie już od samego początku. Identyfikowałam się z główną bohaterką. Bardzo pochłonęło mnie analizowanie plusów i minusów poszczególnych frakcji, ciągle zastanawiałam się, jakich wyborów dokonałabym na jej miejscu. Ciągle coś się działo, akcja była wartka, nie sposób było się nudzić. Sam pomysł na fabułę jest moim zdaniem bezbłędny - szczególnie ukazanie życia w społeczeństwie Nieustraszonych. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Niezgodna jest "podobna do Igrzysk Śmierci". Jedyne, co łączy te dwie bezbłędne serie jest ukazanie młodej dziewczyny, która swoją wytrwałością i odwagą może walczyć o swoje, o ludzi których kocha i nawet... dokonać rewolucji. Podsumowując, książka przeszła nawet moje oczekiwania i szybko zabieram się za kontynuację. Gorąco polecam, nie tylko fanom fantastyki.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-25
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Do "Niezgodnej" miałam naprawdę mieszane uczucia. Z jednej strony zalatuje trochę "Igrzyskami Śmierci", z drugiej bardzo chciałam zapoznać się z tą historią. I byłam niezdecydowana aż do momentu w którym zauważyłam ją na półce w księgarni. Wtedy wygrało to drugie. I nie żałuję. Beatrice skończyła szesnaście lat i musi zdecydować, którą frakcję wybrać: Altruizm, Erudycję, Prawość, Serdeczność lub Nieustraszoność. Test Przynależności nie pokazuje jej jednak jednoznacznego wyniku; według niego powinna należeć do wszystkich. A to oznacza Niezgodność, a Niezgodność w jej społeczeństwie jest niebezpieczna. Mimo wszystko główna bohaterka, ku zdumieniu rodziny i samej siebie,porzuca Altruizm i wybiera życie Nieustraszonej, by jako Tris ukryć się pośród ludzi, którzy są od niej inni. Muszę szczerze przyznać, że na początku naprawdę myślałam, że jest to nieudolnie przerobiona kopia "Igrzysk...", ale to podobieństwo zaczyna się i kończy na rodzaju historii - dystopii, w której główna bohaterka i bliskie jej osoby starają się "nawrócić" omamionych polityką ludzi, myślących, że podział na frakcje służy ich dobru. Pragną wszcząć bunt i obalić ustrój, który zwykli obywatele uważają za poprawny. Tris naprawdę polubiłam, jest jedną z tych bohaterek mających trochę oleju w głowie, zdeterminowanych i gotowych do walki. Nie użala się nad sobą, kiedy trzeba wystawia pazurki, ale jednocześnie stara się nie iść po trupach do celu. Z niepewnej osoby zmienia się w odważną Nieustraszoną, lecz nie zmienia to faktu, że jest Niezgodą i Tris musi uważać na swoje zachowanie by nie wzbudzić podejrzeń osób, które mogą jej zagrozić. Książkę czyta się szybko, wciąga już po kilku pierwszych stronach. Styl jest lekki i niezobowiązujący, a sama historia jest ciekawa i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Z czystym sumieniem mogę polecić "Niezgodną" nastolatkom i nie tylko, a ja z przyjemnością zaopatrzę się i przeczytam całą trylogię.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207

Jako wielka fanka Igrzysk Śmierci, postanowiłam zabrać się za Niezgodną. Bestseller książkowy, wielki przebój kinowy w moich rękach. No to zaczynam. Szczerze i do bólu-jak na razie to moje największe rozczarowanie. Nie widzę podobieństwa między Tris, a Katniss. O ile druga z nich, musiała wcześniej dorosnąć, miała za kogo i za co walczyć, a jej problemy były prawdziwe, tak w tej książce główna bohaterka jest jakby niewidzialna. Nie widzę jej, niby opisuje wydarzenia, ale ja dalej jej nie zauważam. Inni bohaterowie, akcja-to wszystko ją przytłoczyło, aż wreszcie zniknęła na dobre. Przerażające jest to, że wiele książek, nawiązuje tematem do przyszłości. Przyszłość-tyle może się wydarzyć, a wiele pisarzy i pisarek brnie w katastrofy, podział ludzkości, gdzie jedyną ostoją ratunku jest niepozorna dziewczyna. Słabe. Pierwszy pomysł był dobry, ale im więcej pierwszych pomysłów tym gorzej.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215207
z 21