Odmieniec

Wydanie
Egmont, Warszawa, .
Liczba stron
288
Wymiary
14,0 × 21,0 cm
Cykl
ZAKON CIEMNOŚCI
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788323757092
Waga
0,28 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Mazan Maciejka
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.

Opinie czytelników

(3.09)
618 ocen, w tym
130 opinii
5
15
4
45
3
48
2
17
1
5
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Książka jest pierwszym tomem serii Zakon Ciemności, niedługo zacznę czytać tom drugi a na trzeci będziecie musieli poczekać. Dobra, ale wróćmy do tematy. Jako, że jest to początek serii człowiek spodziewa się otwarcia kilku bądź kilkunastu wątków po czym ich rozwinięciu, zamknięciu kilku i zaostrzeniem apetytu na część drugą. Jednak w tej książce jest inaczej. Tak prawdę mówiąc tylko jeden wątek nie ostał zamknięty, i nie jest on nawet pierwszoplanowy. Takie postępowanie autorki mogłoby wskazać, że zmieni układ sił oraz uwagę czytelnika o sto osiemdziesiąt stopni. Jednak nie mówmy o spekulacjach i skupmy się na książce. Jest ona od początku do końca pełna akcji, czasem może nawet za bardzo przez co niektóre z postaci które wydają się ciekawe wychodzą bardzo płasko, aż chciałoby się by akcja na chwilę zwolniła i autorka skupiła się bardziej na budowaniu świata przedstawionego. Ja rozumiem lwia część tego tomu dzieje się za murami klasztoru, ale w takich "Dniach Ciemności" miejsce akcji to również zakon a jest on opisany nie tak pobieżnie. Jednak to tylko takie moje małe czepialstwo i piszę to byście nie odnieśli wrażenia iż książka jest idealna. Nie jest, ale mało jej brakuje.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804

średniowieczne tajemnice

Akcja toczy się w 1453r. w Rzymie, Lucretili oraz we Włoszech. Opowiada losy dwóch głównych bohaterów Izoldy oraz Lucy. Siedemnastoletnia Izolda według ostatniej woli swojego ojca ma zostać wysłana do zamkniętego zakonu. Kiedy tam zamieszkuje zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Aby to wyjaśnić nowicjusz Luca Vera wraz ze swoimi pomocnikami przyjeżdża tam i rozpoczyna dochodzenie. Wszystkie dowody świadczą o winie Izoldy i jej służki, zostają pojmane. W niewyjaśnionych okolicznościach uciekają i dochodzi do zwrotu akcji i ujawnieniu prawdziwych winnych. Sprawa zostaje zamknięta i wyruszaj w dalszą podróż. Po drodze ratują Izoldę oraz jej przyjaciółkę i od tej pory wędrują razem aż do małej wioski, gdzie rozpoczyna się kolejne dochodzenie i rozwiązywanie tajemnicy.Książka jest powieścią fantastyczną oraz SF. Podoba mi się sposób w jakim autorka pisze ją ponieważ piszę tak, że mogłam poczuć klimat średniowieczny. Jeden minus to początek ponieważ nie jest dla mnie do końca zrozumiały, ale później wszystko się wyjaśnia. Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-01-09
źródło: http://www.empik.com/p1067691673,ksiazka-p

W zasadzie pierwszy raz mi się to zdarzyło, że po przeczytaniu książki sama nie wiem, czy podobała mi się ona, czy też nie. Często też gdy w trakcie czytania coś mi nie gra, to po prostu odkładam to i rzadko kiedy wracam do skończenia lektury. "Odmieńca" dokończyłam o dziwo dość szybko, jednak bez jakichkolwiek emocji czy też bez przeżywania historii wraz z bohaterami. Wszystko to było takie.. miałkie. To chyba jedyne słowo, które przychodzi mi na myśl. Może i dobrnęłam do końca tej pierwszej części, ale z pewnością po następne już nie sięgnę, bo najzwyklej w świecie niezbyt mnie interesują dalsze losy tych postaci bez wyrazu.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-07
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804

Recenzja

(...) Połowa XV wieku, siedemnastoletni Luca Vero jest nowicjuszem w rzymskim zakonie, do którego trafił kilka lat wcześniej na prośbę rodziców. Chłopak urodził się jako jedyny i długo wyczekiwany syn wiejskiej pary i biorąc pod uwagę jego urodę, wiedzę i tajemnicze zdolności, pozostali mieszkańcy wioski upatrywali w nim demona i odmieńca. Nieoświeceni wieśniacy nie przypuszczali, aby takie "złote dziecko" mogło narodzić się w ich wiosce, więc rodzice Luki, aby go ochronić i dać szansę na lepsze życie, oddali go w ręce Mistrza Zakonu. Ten zaś wyznaczył chłopaka na papieskiego Inkwizytora, który ma podróżować po Europie i wypatrywać oznak końca świata. (...)

Przeczytaj całą opinię
2014-03-15
źródło: http://www.empik.com/p1067691673,ksiazka-p

Odmieniec to pierwszy tom cyklu Zakon ciemności, który zdecydowanie odbiega formą i fabułą od dobrze nam znanych romansów historycznych autorki. To książka, której nie polecam fanom dotychczasowych powieści Gregory. Uważam jednak, że młodzi czytelnicy, zainteresowani fantastyką skierowaną do młodzieży, odnajdą w niej to, czego mi zabrakło. Więcej na: http://krainaksiazkazwana.blogspot.ie/2016/10/odmieniec-philippa-gregory-recenzja.html

Przeczytaj całą opinię
2016-10-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804

Średniowieczny świat zabobonów... Polecam:)

Młodzieniec Luca Vero to młody inkwizytor. Wyruszy do zakonu, gdzie szaleństwo zatacza coraz szersze kręgi i koniecznie coś z tym trzeba zrobić. Wszystko zaczęło się po przybyciu siedemnastoletniej księżniczki Izoldy, która zamiast ślubu z wstrętnym księciem Robertem, wybrała klasztor. Tajemnice i zabobony się mnożą, zagadek jest mnóstwo, wątki są różnorodne, klimat iście mroczny a w powietrzu wyczuwa się pewną dozę niepewności. Wszystko to podsyca ciekawość co do dalszych losów bohaterów i odkrycia intrygi. Choć nie udało się uniknąć małej dawki przewidywalności, to i tak nie przeszkodziło mi to w docenieniu walorów tej lektury. Moim zdaniem autorka świetnie ukazała mentalność średniowiecznych ludzi i ich spojrzenie na różne kwestie. Odwzorowała świat z drobiazgową dokładnością, dzięki czemu opisy są barwne i pełne życia. Język jest przystępny, styl lekki, więc książkę pochłania się szybko i z przyjemnością. Chętnie poznam dalszy ciąg w tej serii. Polecam!!

Przeczytaj całą opinię
2013-05-27
źródło: http://www.empik.com/p1067691673,ksiazka-p

Spodziewałam się niesamowitego XV-wiecznego klimatu, pełnych pasji bohaterów i wartkiej akcji. Dostałam za to opowieść pozbawioną tego wszystkiego. "Odmieńca" może czytało się lekko i przyjemnie, ale gdybym miała go określić jednym słowem, byłoby to "nijaki". Ani klimatu, ani barwnego stylu autorki, ani zwrotów akcji... Książka wydaje się być pozycją dla młodszych czytelników, takich nie wiem... kończących podstawówkę. Misje Luca Very (jak odmienić to imię??), mające na celu odkryć prawdę o z pozoru niepokojących symptomach obecności na Ziemi czarnej magii, są rozpaczliwie banalne i nieciekawe. Nie mam pojęcia co skłoniło autorkę do napisania tak nijakiej pozycji.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-27
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804

Mapa strachu

Warto poznać „Odmieńca”, ponieważ nie tylko spędzimy przy nim przyjemnie czas, ale też poznamy kulisy życia w XV wieku. W książce nie ma miejsca na nudę, akcja mknie wartko naprzód, ale przy tym informacje na temat ówczesnych wierzeń, przesądów i zabobonów pozostają w naszej głowie, autorka potrafi rozbudzić zainteresowanie tamtymi czasami. Doskonale wykreowani bohaterowie stanowią o świetności lektury, a dialogi są zabawne i wywołują uśmiech na twarzy. Styl Gregory jest lekki i łatwy w odbiorze, czyta się przyjemnie, ale jeszcze raz podkreślam- Odmieniec kończy się za szybko. Czekam z niecierpliwością na kontynuację.

Przeczytaj całą opinię
2013-04-30
źródło: http://www.empik.com/p1067691673,ksiazka-p

Uwielbiam tę autorkę! Trylogia skierowana jest raczej dla młodzieży, bo aż kipi naiwnością bohaterów czy niektórych zdarzeń, ale hej! Kto powiedział, że przy tego typu książkach nie da się dobrze bawić? Nie spodziewałam się po tej serii zbyt wiele, bo już wcześniej przeglądałam ją w bibliotece. Według mnie świetnie spisała się jako lektura dla nastolatek, ale i nie tylko. Czytało się to wszystko bardzo przyjemne, ale i nie odbyło się bez dłużyzn. Szczególnie końcówka może trochę się ciągnąć, bo szybko można dojść do wniosku cóż za stworzenie przerażało wieśniaków. Bohaterowie bardzo sympatyczni i różnorodni, ale mnie do serca najbardziej przypadł Freize – niekomunikatywny jak sam twierdzi wieśniak i Iszrak – heretyczka potrafiąca myśleć. Najbardziej znielubiłam właśnie Lucę – taki pyszałek o bystrym umyśle, ale nic więcej. Izolda jest mi obojętna. Mogła być lepsza, bo jak dla mnie to trochę z niej taka lebioda. Wszyscy biją ją po tyłku, a ona tylko się kuli i pieprzy o byciu dobrą córką. Od razu zaznaczę: nikt nie powinien spodziewać się po tej książce poziomu jakim autorka zasłynęła wydając „Kochanice króla”. Ta trylogia powstała głównie ze względu na zabawę, odetchnięcie od biograficznych powieści o wielkich królowych o których świat już praktycznie zapomniał. Na plus można jeszcze dodać klimat wyłaniający się z każdej strony książki. Uwielbiam powieści spójne ze światem przedstawionym. W przypadku tej pani, nie muszę obawiać się cudów na kiju, które w tych czasach jeszcze nie istniały i słuchania „że to przecież fantastyka”. O nie. Polecam trylogię młodzieży gimnazjalnej, ale i starsza młodzież znajdzie tutaj coś dla siebie. Ze mnie już stara dupa i tak świetnie czytało mi się o rosnących miłostkach bohaterów. ;)

Przeczytaj całą opinię
2016-08-22
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175804

Odmieniec

Mimo tego, że tajemnice były banalne do odgadnięcia to naprawdę miło czytało mi się tę książkę. Wciągnęła mnie od samego początku i nie wypuściła do ostatniej strony, tak że przeczytałam ją w jeden dzień. Sam pomysł na serię jest świetny, a ten cykl wydaje się być bardzo obiecujący. Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części i powrotu do średniowiecznego świata razem z Lucą i Izoldą. Zresztą autorka zostawiła nas z naprawdę wieloma niedomówieniami, więc czekam z niecierpliwością na rozwiązanie tych kilku nieścisłości. Ze swojej strony mogę tylko polecić tę książkę z zaznaczeniem, że owe „tajemnicze tajemnice” są raczej banalne i łatwe do odgadnięcia, więc pod tym względem nie powinniście oczekiwać wielkich rewelacji. Jednak warto zaznajomić się z tą lekturą ze względu na sposób pisania autorki i jej przedstawienie czasów historycznych.

Przeczytaj całą opinię
2013-04-28
źródło: http://www.empik.com/p1067691673,ksiazka-p
z 13