Panie Białego Domu

Wydanie
Adam Marszałek, Toruń, .
Liczba stron
760
Wymiary
15,5 × 22,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788377803226
Waga
1,12 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (2)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Panie Białego Domu
2016, Bellona
300
Panie Białego Domu
2012, Adam Marszałek
760

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Dobra żona – powiedział prezydent Grover Cleveland – to taka kobieta, która kocha swojego męża i swój kraj, ale nie pragnie rządzić ani jednym, ani drugim”. Żona prezydenta, Pierwsza Dama Ameryki, jest niewątpliwie jedną z najważniejszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Mimo to niewiele żon prezydentów dzięki własnej pracy i osiągnięciom znalazło trwałe miejsce w historii USA. Mówi się żartobliwie, ale w znacznym stopniu słusznie, że pozycja żony prezydenta jest najwyższym, nieobieralnym, niepłatnym stanowiskiem nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Ze Wstępu

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Nie masz znawcy spraw Białego Domu nad Longina Pastusiaka. Specjalizuje się w tej tematyce jeszcze od czasów głębokiej PRL i z roku na rok powiększa swą wiedzę. Tym razem zaktualizował bazę danych Pierwszych Dam, bowiem kilka ich od ostatniego wydania przybyło. Michelle Obama jest bardzo dobrze wykształconą kobietą, z własnym dorobkiem zawodowym i aktywnie zaangażowaną w działalność społeczną. Nie o wszystkich żonach prezydentów można powiedzieć coś podobnego. Ba, o tych z XVIII i XIX wieku w ogóle niewiele... Wyjątkowo mocną pozycję miała Hillary Clinton, na tyle, że miała wszak ostatnio szansę zostać Prezydentem. Ponieważ się nie udało pozostanie - po dawnemu - tylko w tym zestawieniu. No, ale pani Clinton jest wyjątkiem, bowiem była też szefem dyplomacji amerykańskiej i senatorem. Jednak ogólnie sporo się zmieniło - kiedyś żony prezydenta organizowały „herbatki” i przyjęcia w Biały Domu. Obecnie żona prezydenta jest politycznym partnerem męża i bierze aktywny udział w działalności politycznej.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-21
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729

Prawie wszystko o Pierwszych Damach

Nie masz znawcy spraw Białego Domu nad Longina Pastusiaka. Specjalizuje się w tej tematyce jeszcze od czasów głębokiej PRL i z roku na rok powiększa swą wiedzę. Tym razem zaktualizował bazę danych Pierwszych Dam, bowiem kilka ich od ostatniego wydania przybyło. Michelle Obama jest bardzo dobrze wykształconą kobietą, z własnym dorobkiem zawodowym i aktywnie zaangażowaną w działalność społeczną. Nie o wszystkich żonach prezydentów można powiedzieć coś podobnego. Ba, o tych z XVIII i XIX wieku w ogóle niewiele... Wyjątkowo mocną pozycję miała Hillary Clinton, na tyle, że miała wszak ostatnio szansę zostać Prezydentem. Ponieważ się nie udało pozostanie - o dawnemu - tylko w tym zestawieniu. No, ale pani Clinton jest wyjątkiem, bowiem była taż szefem dyplomacji amerykańskiej i senatorem. Jednak ogólnie sporo się zmieniło - kiedyś żony prezydenta organizowały „herbatki” i przyjęcia w Biały Domu. Obecnie żona prezydenta jest politycznym partnerem męża i bierze aktywny udział w działalności politycznej.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-21
źródło: http://www.empik.com/p1127267459,ksiazka-p

http://kasiek-mysli.blogspot.com/2016/11/panie-biaego-domu-longin-pastusiak-jaka.html

Przeczytaj całą opinię
2016-11-12
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729

Bardzo ciekawa,dobrze się ją czytało.Polecam.

Przeczytaj całą opinię
2014-01-15
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/59729