Plac Zbawiciela

Wydanie
Liczba stron
176
Wymiary
12,5 × 19,5 cm
Cykl
FILM
Oprawa
Miękka
ISBN
9788360318409
Waga
0,18 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina… Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Scenariusz filmu reżyserii K.Krazuze i jego żony Kos-Krauze. Historia młodego małżeństwa, które traci majątek i zmuszona jest do życia z matką jednego z małżonków. Sfrustrowana rodzina co chwilę wszczyna kolejne awantury, teściowa ubliża synowej, której nikt nie broni. Mąż kobiety zawsze staje po stronie matki, na dodatek znajduje sobie kochankę. Zdesperowana kobieta decyduje się na ostateczny krok. Prawdziwa historia o życiu ludzi w potrzebie, o tym jak pieniądze wpływają na nasze życie i zachowanie, o braku wsparcia i siły na dalsze życie.

Przeczytaj całą opinię
2015-10-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/28030

Dramat powstały na podstawie reportażu Jacka Hugo-Badera, przedstawiającego autentyczne wydarzenia i opisującego je w "Wysokich obcasach",stał się inspiracją dla K.Krauze dla stworzenia scenariusza.Dramat obnażający problemy młodych małżeństw z dziećmi, zmuszonych mieszkać pod jednym dachem z rodzicami.W tym przypadku główny konflikt rozgrywa się między synową,a teściową,podczas gdy syn umywa ręce od jakiejkolwiek odpowiedzialności za rodzinę.Teściowa nie znosząca synowej.Ta u kresu sił,pozostawiona sama sobie z dwójką dzieci,wpada w depresję i pozostaje na łasce i niełasce teściowej.Dostaje ultimatum, kiedy ma się wyprowadzić.Zrozpaczona opuszcza mieszkanie,choć nie ma dokąd pójść...W tym dramacie właściwie wszyscy są nieszczęśliwi.Niestety bardzo rzeczywista historia,dziewczyna pochodząca ze wsi,oni z Warszawy,i te nasze polskie realia.Bardzo smutna i tragiczna. Film został nagrodzony licznymi nagrodami,tak za reżyserię,jak i doskonałą obsadę aktorską.Jowita Budnik w roli głównej sprawdziła się fenomenalnie,jak i Ewa Wencel w roli teściowej.Dlatego polecam wszystkim tę historię.Oby tylko było takich jak najmniej.

Przeczytaj całą opinię
2013-11-03
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/28030