Pracownia dobrych myśli

Wydanie
Filia, Poznań, .
Liczba stron
300
Wymiary
13,0 × 20,0 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788380751613
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór. Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać. Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To tutaj, na ulicy Przytulnej 26, Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie tu jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię. Miejsce to dzieli z matką, Grażyną, ekscentryczną artystką. Otaczają ich przypadkowi ludzie, którzy z czasem się zaprzyjaźniają. Wielu z nich układa swoje życie na nowo. Siła tkwiąca w rodzinie – babce, matce i wnuku – jest bardzo duża. Każde z nich ma w sobie pierwiastek dobrych myśli, każde z nich ma piękną moc służącą do obdarowywania tymi myślami innych ludzi. Pomimo tego, że Pelagia odeszła dawno temu, w przytulnej pracowni nadal zszywane są ludzkie losy. Tworzą wspaniały patchwork, nową całość, z pozornie niepasujących do siebie kawałków, tkanych nicią dobrych myśli. To powieść o przyjaźni, miłości i o dobrej energii, dzięki której da się załatać każdą dziurę, każdy smutek i naprawić każdy poplątany los.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Wreszcie coś do uśmiechu i śmiechu! Zakupiłam tę książkę, żeby mieć pod ręką w chwilach chandry. Dużo w niej pogody ducha i fajnych myśli.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749084

Polecam

Świetna książka dla Wszystkich pragnących uwierzyć w szczęście. Polecam w 100%

Przeczytaj całą opinię
2017-03-06
źródło: http://www.empik.com/p1128058025,ksiazka-p

Świetna książka o grupie wspaniałych osób w różnym wieku mieszkających w jednej kamienicy w Miasteczku przy ul. Przytulnej 26, w której na parterze mieści się tytułowa "Pracownia Dobrych Myśli", niegdyś pracownia krawiecka, obecnie kwiaciarnia. Autorka snuje opowieść o losach wspierających się sąsiadów - a są to: malarka Grażynka i jej dorosły syn Florian, owdowiała Ewa z córką Amelką, starsi państwo Wiesława i Zbigniew oraz Giga - które są z sobą powiązane, przeplatają się i krzyżują... A potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Powieść jest napisana lekko, z przymrużeniem oka i humorem. Świetnie się ją czyta. Bardzo polecam, bo ma w sobie ogromne pokłady dobrej energii.

Przeczytaj całą opinię
2017-05-02
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749084

REWELACJA

Rewelacyjna książka. Dotychczas nie zawiodłam się na twórczości pani Magdaleny Witkiewicz. Ciepła, pełna humoru opowieść o ludzkich losach, które połączyła jedna kamienica. Moim numerem jeden jest pani Wiesia. Starsza pani, która jednak tv ogląda, gazety czyta i uczy się korzystać z internetu. Swoim sąsiadkom w prezencie kupuje kule Gejszy i podsłuchuje sąsiada przez szklankę. Musicie ją poznać, bo na pewno ją polubicie. Każdy z bohaterów szuka miłości. Czy ją znajduje? Musicie dowiedzieć się sami.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-03
źródło: http://www.empik.com/p1128058025,ksiazka-p

Po książki autorstwa Magdaleny Witkiewicz sięgam już od dłuższego czasu i choć może nie czytam ich zazwyczaj tuż po ukazaniu się to zawsze robię to z niekłamaną przyjemnością płynącą z ich lektury. Tym razem autorka zabiera nas do małego miasteczka, na ulicę Przytulną 26, gdzie właśnie wprowadziła się jedna z bohaterek powieści zwana Gigą. Dawno temu mieściła się na tutejszym parterze pracownia krawiecka babci Pelagii, teraz zaś żaden inny biznes nie utrzymuje się tam zbyt długo… Dzieje się tak do czasu, gdy wnuk Pelagii, Florian, postanawia porzucić kompletnie niezajmujące go studia i zająć się tym, co naprawdę kocha. W ten oto sposób na Przytulnej rusza kwiaciarnia zwana pracownią dobrych myśli. Florian podobnie jak jego babcia przekazuje swoim klientom, a zarazem przyjaciołom dobre myśli. Pelagia czyniła to szyjąc, on natomiast tworząc kwiatowe bukiety i obdarowując nimi innych. Oczywiście bohaterów tej historii jest znacznie więcej i w toku lektury stają się nam oni coraz bliżsi, ze względu na to, że podobnie jak każdy z nas borykają się z codziennymi troskami, mają swoje radości i smutki oraz bagaż doświadczeń, który autorka w sposób charakterystyczny dla siebie nam przybliża. Skoro jest więc charakterystycznie dla Magdaleny Witkiewicz to jeśli czytaliście już którąkolwiek z jej książek na pewno wiecie, że możecie spodziewać się ogromnej dawki humoru, ale także nutek nostalgii, tam gdzie opowieść tego wymaga. Jak już wcześniej wspomniałam bohaterowie powieści są bardzo różnorodni i niezwykle barwni. Spora rozpiętość wiekowa postaci sprawia, iż właściwie każdy czytelnik może znaleźć w tej książce kogoś, z kim śmiało będzie mógł się utożsamić. „Pracownia dobrych myśli” to opowieść o miłości, której każdy z nas szuka, a która jak się okazuje może być tuż obok przez całe nasze życie, ale też i takiej, która nie jedno ma imię… O przyjaźni pomagającej przetrwać wiele życiowych burz i krytycznych sytuacji oraz o spełnianiu marzeń, na które nigdy nie jest za późno. Magdalena Witkiewicz znana jako specjalistka od szczęśliwych zakończeń, posiada również niebagatelną umiejętność pisania o sprawach trudnych w sposób lekki, a jednocześnie nie płytki. Nie pozostaje to z całą pewnością bez wpływu na fakt, iż jej książki są tak lubiane i popularne wśród szerokiego grona odbiorców. Zapraszam Was wraz z autorką i wykreowanymi przez nią bohaterami, na czele z panią Wiesią, która nie lubi problemów ;), na ulicę Przytulną, gdzie pisarka ulokowała kolejną w swoim dorobku ciepłą, lecz nie nadmiernie przesłodzoną opowieść o szczęściu, które się mnoży, gdy dzielimy je z innymi! * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2017/04/kazdego-dnia-dostaje-sie-za-darmo.html

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749084

Bardzo pozytywna

Bardzo pozytywna i zabawna książka. Czyta się ją lekko, daje nadzieję że wszystko w życiu można zmienić, osiągnąć. Polecam

Przeczytaj całą opinię
2017-01-27
źródło: http://www.empik.com/p1128058025,ksiazka-p

"Pracownia Dobrych Myśli " to ciepła opowieść o tym, że szczęścia nie da się oszukać. Ono zawsze się odnajdzie bez względu na wszystko. No, może czasem trzeba mu pomóc, tak jak Pani Wiesia mu pomogła. Czytając tą lekturę, człowiekowi cieplej na duszy się robi. Odpływa w ten szczęśliwy świat, przeżywając wszelkie rozterki i radości z bohaterami. "Pracownia Dobrych Myśli " to bardzo pozytywna lektura. Nastraja do dobrego myślenia i sprawia, że jakoś tak miło na sercu się robi. Po raz kolejny mogłam przekonać się o tym jak wspaniałą pisarką jest Pani Magdalena Witkiewicz. Uwielbiam jej książki - szczypta nostalgii i zadumy z porządną dawką dobrego humoru.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749084

Niezwykle pozytywna powieść

Magdalena Witkiewicz jest boskim posłańcem dobrych wiadomości i dlatego ta powieść kończy się łzami wzruszenia. Jakże pokręcone losy bohaterów znajdują swój piękny finał i udowadniają, że każdą dziurę da się zacerować, każdy smutek odpędzić i wystarczy dobra wola, pomoc innych. Życie układa się przeróżnie. Czasami sobie jesteśmy sobie winni tego, że nie przyniosło nam tego, czego oczekiwaliśmy. Czasem to najbliżsi wywierają na nas presję niszcząc to co piękne. Jednak NIGDY nie jest za późno, by odwrócić zły los."Pracownia Dobrych Myśli" to lekka i zabawna historia, która pozwala nam wierzyć, że jutro będzie lepiej. Pod uniwersalną nazwą miejscowości - Miasteczko - autorka ukryła z pozoru sielankowe życie bohaterów, którymi może być każdy z nas. Owszem, ich problemy są nieco nadpisane, przesadzone i nie do końca poważne, ale przecież książka ma być lekiem na całe zło, na nasze smutki i doskonale spełnia swoją rolę! Gdybym miała określić, które powieści Magdaleny Witkiewicz bardziej do mnie przemawiają to nie potrafiłabym jednoznacznie odpowiedzieć. Te, traktujące o poważnych problemach mają zupełnie inną misję, choć nie ukrywam, że wyciskają ze mnie wiele emocji. Natomiast niniejsza powieść należy do podzbioru tych, które niosą radość, dają kopa do działania i wlewają w serca nadzieję. Dziękuję za te chwile pełne uśmiechu :) całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/magdalena-witkiewicz-pracownia-dobrych.html

Przeczytaj całą opinię
2016-12-09
źródło: http://www.empik.com/p1128058025,ksiazka-p

To moje pierwsze spotkanie z Magdaleną Witkiewicz i ku mojemu zdziwieniu bardzo udane. Dawno się tak nie śmiałam czytając książkę. Autorka zabiera nas do Miasteczka na ul. Pogodną 26 gdzie mieszkają niezwykle mili i przyjaźni ludzie, których bardzo polubiłam. Młode pokolenie Giga, Ewa, Florian są ogarnięci, pozytywni i optymistyczni, Grażyna - ekscentryczna artystka, kolorowy kwiat kamienicy. A nad wszystkim swoim bystrym okiem i uchem czuwa osiemdziesięcioletnia pani Wiesia. Panią Wiesię trzeba poznać - jest cudowna. To kobieta, która dużo wie "bo i gazety czyta i telewizję ogląda" a najbardziej nie lubi kłopotów. I aby tym kłopotom zapobiegać, a czasami je rozwiązywać hojną ręką rozdaje wszystkim lokatorom robioną przez siebie naleweczkę z malin. Oczywiście ku zdrowotności. Sama także kiedy potrzeba owo lekarstwo zażywa. Książka napisana jest lekko, z humorem, czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Jest trochę jak ta nalewka z malin pani Wiesi - ogrzewa, poprawia humor i pomaga zapomnieć o problemach i szarej rzeczywistości.

Przeczytaj całą opinię
2017-04-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3749084

Super

Jak zawsze piękna historia pięknie opowiedziana przez pisarkę. Polecam na chłodne zimowe wieczory z lampkąą grzanego wina... nic lepiej nie poprawi humoru

Przeczytaj całą opinię
2016-11-28
źródło: http://www.empik.com/p1128058025,ksiazka-p
z 15