Świat bez końca

Wydanie
Albatros, Warszawa, .
Liczba stron
904
Wymiary
13,0 × 20,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788378854883
Waga
0,74 kg
Język
polski
Tłumaczenie
Kołodziejczyk Grzegorz, Królicki Zbigniew
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (4)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Świat bez końca
2018, Albatros
904
43,04
Świat bez końca
2017, Albatros
904
51,67
Świat bez końca
2014, Albatros
904
40,33
Świat bez końca
2008, Albatros
902
47,38

Kategorie

Opis książki

W 1989 Ken Follett opublikował swoją najsłynniejszą książkę – powieść historyczną Filary Ziemi, której fabułę osnuto wokół budowy fikcyjnej katedry Kingsbridge w XII-wiecznej Anglii. Akcja Świata bez końca zaczyna się 200 lat później, w roku 1327. Spotykamy tu potomków Jacka i Toma, bohaterów tamtej sagi. Na tle barwnej panoramy średniowiecza w okresie wielkich przemian i dziesiątkującej społeczeństwo zarazy toczy się epicka opowieść o walce o władzę, pieniądze i wpływy, o tajemnicach i zbrodniach, o nauce burzącej fundamenty wiary, w której ludzkie emocje – miłość, nienawiść, pragnienie zemsty – odgrywają wiodącą rolę. Caris jest córką zamożnego kupca Edmunda Woolera, handlującego wełną. Zakochany w niej Merthin, uzdolniony architekt i budowniczy – synem zubożałego szlachcica. Caris, kobieta wyemancypowana, pragnie leczyć ludzi, a nie realizować się jako matka i żona. Choć kocha Merthina, nie chce go poślubić. Zostaje posądzona o czary i grozi jej stryczek. Godwyn, zakonnik, siostrzeniec Woolera, za pomocą podstępów i intryg zostaje przeorem klasztoru w Kingsbridge i zaczyna samowolne, okrutne rządy. W pędzie ku władzy nie zawaha się zdradzić tych, którzy pokładali w nim zaufanie. Gwenda, córka bezrolnego chłopa, walczy o zdobycie ukochanego mężczyzny, Wulfrica, próbującego odzyskać ziemię ojca. Wulfric staje się obiektem nienawiści brata Merthina, Ralpha, zwyrodnialca i mordercy, z czasem zdobywającego wielką władzę.

Opinie czytelników

(3.97)
1678 ocen, w tym
156 opinii
5
63
4
68
3
20
2
5
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Z reguły 1 tom powieści jest najlepszy,tak było w przypadku ,,Filarów Ziemi". Świeżość pomysłów,wartka akcja,różnorodność postaci,w których nie brakowało czarnych charakterów,obrony wartości moralnych i duchowych. Historia ,,Świat bez końca" rozgrywa się 200 lat później po wybudowaniu katedry. Zakon zamieszkują nie tylko mnisi,lecz również zakonnice. Dewiacja,deprawacja moralna,hipokryzja dotyka również duchowieństwo. Krwawe opisy wojen,wieloletnia zaraza,która dziesiątkuje miasta. Główni bohaterowie nieco rozmyli się z innymi postaci. Akcje dynamiczne,wciągające,zaś czasami nudne i przewidywalne,rozwleczone w czasie. Zdecydowanie pierwsza część bardziej zapadła mi w pamięć,drugi tom był troszeczkę ,,wymęczony".

Przeczytaj całą opinię
2017-04-11
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

Ola

Rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przeczytaj całą opinię
2016-02-26
źródło: http://www.empik.com/p1105505694,ksiazka-p

znakomita kontynuacja Filarow ziemii.Monumentalne dzielo ale czyta sie jednym tchem akcja moim zdaniem bardziej wartka niz w Filarach z naglymi zwrotami i zmyslnymi intrygami w ktore uwiklani sa glowni bohaterowie.Stawiam ja na rowni z Filarami bo jest tak samo rewelacyjna i pozostajaca na dlugo w pamieci.Znakomita ksiazka warto siegnac.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

Zbrozło

Trochę powtórka z Filarów Ziemi, ale i tak fajni się czytało.

Przeczytaj całą opinię
2016-02-19
źródło: http://www.empik.com/p1105505694,ksiazka-p

Nie cofam żadnego słowa z poprzedniego wpisu tyczącego pierwszego tomu, b.dobrze napisana powieść,wciąga bez reszty, jednak łyżką dziegciu w tej beczce miodu,są dla mnie dewiacje, które w niektórych fragmentach zdominowują treść książki osiągając apogeum. Chwilami, odkładałam książkę... by jednak następnego dnia wrócić do niej.Jednak polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

Super

Każda książka Folleta to po prostu arcydzieło, od początku do końca nie pozwala się nudzić i od niej oderwać. Polecam

Przeczytaj całą opinię
2015-06-27
źródło: http://www.empik.com/p1105505694,ksiazka-p

Zdecydowanie lepsza od pierwszej cześć. Wchłonęła mnie bez reszty. Jak to już ktoś napisał o tej książce nie miałam faworyta bo wszyscy mieli jakieś głupie dylematy ale losy każdego po kolei pochłonęły mnie niesamowicie. Powtórzę też za kimś że jak na książkę historyczną mało tu historii, ale sam odwieczny spór w kwestii leczenia i stawiania ziół i robionych podstawowych mikstur leczniczych przeciw upuszczeniu krwi na wszystkie dolegliwości bardzo dobrze ujęty. Podobnie świetnie oddana kwestia stawianie kobiety w pozycji niegodnej do przyjęcia jakiejkolwiek wiedzy, studiowania, wypowiadaniu się przed mężczyznami, czy posiadania własnego zdania.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-04
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

Doskonała powieść, bodaj jeszcze lepsza, a na pewno bardziej dynamiczna niż "Filary ziemi". Ponownie trafiamy do tego samego Kingsbridge, w którym po upływie dwustu lat poznane w pierwszej części postaci otacza już wręcz mityczny kult budowniczych katedry i twórców potęgi miasta. Tym razem na przestrzeni kilkudziesięciu lat obserwujemy pogmatwane losy ich potomków. Jak na powieść historyczną to samej historii jest tu niewiele, za to dużo można dowiedzieć się o tym, jak w XIII wieku funkcjonował system feudalny w wydaniu angielskim i jak układały się tam relacje między państwem i Kościołem. Jednak "Świat bez końca" to przede wszystkim pasjonująca opowieść o zwykłych ludziach, którzy próbowali jakoś układać sobie życie w świecie rujnowanym przez wojny, epidemie i inne plagi i gdzie hrabia oraz przeor byli panami życia i śmierci. Miłość, zdrada, śmierć, festiwal intryg i nieprawdopodobna ilość emocji - tego wszystkiego jest tu pod dostatkiem. Nie identyfikowałem się z żadnym z bohaterów, bo wszyscy wydawali się w najlepszym razie irytujący, a mimo to historia po mistrzowsku opowiedziana przez Folletta pochłonęła mnie bez reszty. Jestem pod wrażeniem kunsztu literackiego autora. Już nie mogę doczekać się kontynuacji, która zapowiadana jest na jesień tego roku. Zdecydowanie polecam.

Przeczytaj całą opinię
2017-02-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

Godna polecenia, chociaż słabsza od "Filarów ziemi". Wiele wątków, dużo się dzieje, choć może zbyt szybko pewne problemy zostają rozwiązane i nawet jeśli w ich miejsce zaraz pojawiają się następne to pod koniec lektura już mi się dłużyła i miałam wrażenie, że autor mógłby tak ciągnąć w nieskończoność. Żałuję że temat tajemniczego listu nie został jakoś mocniej zaznaczony.

Przeczytaj całą opinię
2017-01-20
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142

"Nigdy nie można ufać człowiekowi bez skrupułów, jeśli zdradza innych, dlaczego nie miałby zdradzić ciebie?" Mam jakąś taką słabość do długich powieści, bo o wiele lepiej mi się je czyta, niż te króciutkie. Może to dlatego, że im więcej stron, tym lepiej poznajemy bohaterów i łatwiej jest obdarzyć ich sympatią? A może to po prostu Follettowski fenomen, że każda powieść, która wyszła spod jego pióra, jest po prostu hipnotycznie wciągająca? Po raz kolejny jestem po prostu zachwycona, bo Świat bez końca czytało mi się równie dobrze jak Filary Ziemi. Bardzo gładko zatracałam się w poznawaniu kolejnych losów Kingsbridge, a także jego mieszkańców. Intrygi i romanse osadzone w średniowieczu są naprawdę warte uwagi! Musimy jednak pogodzić się z pewną przypadłością autora, a mianowicie bohaterowie przez cały czas są tacy sami - kto jest dobry, ten dobrym pozostanie, natomiast ten, kto jest zły, może stać się jeszcze gorszy. Jeśli jesteś fanem Filarów Ziemi, to śmiało sięgnij również po tę powieść!

Przeczytaj całą opinię
2016-12-18
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159142
z 16