Szef w roli coacha. Jak coaching on the job pomaga pracownikom w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań

Wydanie
Helion, .
Liczba stron
256
Oprawa
Twarda
ISBN
9788328312623
Waga
0,42 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Z menedżera w coacha Myślą przewodnią tej książki jest przekonanie, że podstawowym zadaniem coachingu on the job jest pomoc podopiecznemu w zrealizowaniu celu, który sam sobie wyznaczył. Głęboko wierzymy, że nasi pracownicy mają lepszą od nas, szefów, intuicję co do tego, co powinni w sobie zmienić i nad czym pracować. Rolą coacha jest zatem jedynie motywowanie podopiecznych do podjęcia tej zmiany i dyskretne ukierunkowanie ku odkrywanym w sobie rozwiązaniom. Tak rozumiany coaching stanie się w najbliższych latach, jak sądzimy, kluczową umiejętnością wymaganą od każdego odpowiedzialnego menedżera. Rozumiesz już, prawda? Twoją rolą jako coacha własnych pracowników nie jest przekonanie ich do swojego zdania. Nie chodzi o narzucenie im Twojego sposobu myślenia. Twoją rolą jest... coaching, czyli nienachalne wspomaganie ich na drodze do samorozwoju. Po co masz poświęcać na to swój czas? Ponieważ to jedyna słuszna metoda zbudowania skutecznego zespołu, rozumianego jako grupa samodzielnych ludzi, potrafiących współpracować ze sobą. Takich, którzy staną się dla Ciebie wsparciem. Z niniejszej książki dowiesz się tego, co Ty, polski szef, powinieneś wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Trzymasz w ręku przewodnik coacha on the job. Studiuj go uważnie i stosuj zawarte w nim rady, techniki i metody, a zagwarantujesz rozwój. Swoim pracownikom i sobie samemu. Bo kto jest przewodnikiem, ten wiedzie także sam siebie...

Opinie czytelników

(4)
3 ocen, w tym
6 opinii
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Praktyczny poradnik nie tylko dla szefa

Wojciech Badura i Robert Zych rozpoczęli swoją przygodę z coachingiem w latach dziewięćdziesiątych i na podstawie swojego doświadczenia oraz kilkunastu lat pracy trenerskiej chcą przekazać czytelnikom jak pomóc innym w doskonaleniu swoich umiejętności zawodowych. Coaching narzędziowy, zwany jest także coaching on the job, ponieważ stosuje się go na miejscu pracy podopiecznych. Jego założeniem jest przećwiczenie nowej umiejętność z coachem, aby następnie można było łatwiej zastosować ją w rzeczywistej sytuacji. Ta książka to poradnik nie tylko dla coacha. Jest to również niezbędna lektura dla czytelników, którzy chcą się rozwijać i przy tym wykorzystać pomoc innych osób. Książka napisana jest w sposób przystępny. Zawiera także dużo przykładów oraz najlepszych praktyk zebranych przez autorów przez lata pracy, począwszy od modelu sesji coachingowej, który można wykorzystać w swojej pracy, po „ściągę” dobrych praktyk dla szefów, którzy chcą pomóc swoim pracownikom rozwijać się. Pozycja odnosi się do przykładów z polskich firm więc jest dobrym uzupełnieniem tego, co polski szef powinien wiedzieć o wspomaganiu rozwoju swoich pracowników. Oprócz cennych wskazówek dotyczących coachingu on the job, znajdziemy także informację o pułapkach czyhających na coacha, o pułapkach w które sami wpadali autorzy podczas swojej kilkunastoletniej pracy. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, który zawiera kluczowe informacje systematyzujące naszą wiedzę. Pozycja jest fundamentalną lekturą dla osób, które zainteresowane są coachingiem narzędziowym, szczególnie jeśli pełnią rolę lidera zespołu. Dzięki zawartym wskazówkom, technikom i narzędziom będą mogli zbudować efektywny zespół, który będzie ze sobą współpracował oraz stanie się podporą dla szefa.

Przeczytaj całą opinię
2016-11-13
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p

Zasługuje na uwagę.

Jestem pod wrażeniem tej książki, tak jak i innych Roberta Zycha. Szczegółowo wyjaśnia problemy i pomysły na zarządzanie pracownikami. Korzystam z porad w sytuacjach problematycznych.

Przeczytaj całą opinię
2016-09-20
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p

Lektura obowiązkowa.

Do książek o coachingu podchodzę z rezerwą. Sporo jest coachów, którzy wykonują ten zawód bez większego doświadczenia, wykorzystując modę. Tymczasem "Szef w roli coacha" to książka oparta o solidną podbudowę merytoryczną i doświadczenie autorów. Świetnie napisana, fajnie się czyta. Można opisywane działania wdrożyć w swoje życie zawodowe bez najmniejszego problemu.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-30
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p

Wyjątkowa lektura dla ambitnych!

Nie dziwię się, że książka ma wszędzie pozytywne recenzje.Poza tym, że najeżona przykładami, które rzeczywiście nawiązują do tego, co w firmie może się wydarzyć, to jeszcze porady szybko i sprawnie pozwalają się uporać z konkretnymi problemami, które mogą wystąpić w trakcie zarządzania zespołem. Wiedza i doświadczenie Roberta Zycha i Wojciecha Badury są tutaj kluczowe i odgrywają ogromną rolę w poszczególnych case studies.

Przeczytaj całą opinię
2016-03-19
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p

Kolejna, świetna, godna polecenia.

Z przyjemnością sięgam po książki pana Roberta Zycha. Jako jeden z niewielu trenerów na polskim rynku, ma charyzmę i wie, co mówi. Wszystkie jego publikacje, w tym książki, są przemyślane, a nie napisane tylko po to, żeby zarobić i sprzedać tę samą wiedzę w nowym opakowaniu."Szef w roli coacha" współautorstwa Roberta Zycha i Wojciecha Badury to doskonale napisany poradnik, jak motywować swoich pracowników i pokazywać, że wierzymy w nich, ufamy i chcemy jak najlepiej nie tylko dla naszego biznesu i portfela, ale też dla nich samych.Jak zawsze trafione spostrzeżenia, przykłady z własnego doświadczenia zawodowego. Wszystko skrojone w ciekawą, dającą się przełożyć na realne otoczenie biznesowe, całość.

Przeczytaj całą opinię
2015-09-28
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p

Polecam!

Ogromne zaskoczenie. Książkę kupiłem tydzień temu. Czytałem wszystkie pozycje wydane przez Pana Roberta Zycha i mam do Niego ogromny szacunek. Ta pozycja jest wyjątkowo motywacyjna. Tak naprawdę moc jest w nas samych i właśnie cały ten coaching - przez niektórych wyśmiewany, pozwala wydobyć z siebie maksimum sił oraz energii do codziennego działania. Polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-09-23
źródło: http://www.empik.com/p1110553941,ksiazka-p