W dół

Wydanie
Marginesy, Warszawa, .
Liczba stron
400
Wymiary
13,5 × 21,0 cm
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788365282460
Język
polski
Tłumaczenie
Iwaszkiewicz Karolina
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Błyskotliwy thriller o więzach krwi i walce o przetrwanie. Koniec wakacji, Courtlandowie przyjeżdżają w Góry Skaliste. Dla ich córki, osiemnastoletniej Caitlin, góry mają być ostatecznym sprawdzianem biegowym. Jej rodzice liczą na to, że wspólny urlop pomoże im posklejać związek. Pierwszego ranka Caitlin i jej młodszy brat Sean idą pobiegać. Kilka godzin później z telefonu Seana dzwoni szeryf. Chłopak leży w szpitalu, ma pogruchotaną nogę, ale już odzyskał przytomność, jego życiu nic nie grozi. A Caitlin? Caitlin zniknęła. Zaczyna się koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym. Poszukiwania, wzajemne oskarżenia, pytania bez odpowiedzi. Co się stało? Czy mogli temu zapobiec? Czy Caitlin żyje? Czy kiedykolwiek się tego dowiedzą? Tajemnicze zniknięcie dziewczyny stanie się początkiem strasznej podróży po coraz bardziej splątanych ścieżkach. Wkrótce Courtlandów będzie łączyło już tylko pytanie, którego nigdy nie zdołają zadać na głos: Kiedy przestać szukać? Perfekcyjnie skrojony thriller, napisany z precyzją, która pozwala uchwycić każdą emocję, każdą chwilę strachu i każdą potworną myśl, pędzący jak lawina ku przerażającemu rozwiązaniu. Poetycki i hipnotyczny thriller pierwszej jakości. Wspaniale napisana, prowokująca do myślenia i niepokojąca powieść o rodzinie, przetrwaniu i sile woli. Trzyma w napięciu i nie daje się zapomnieć. Lisa Unger Tim Johnston – amerykański pisarz i nauczyciel kreatywnego pisania. Oprócz W dół ma na koncie powieść dla młodzieży Never So Green (2002) i zbiór opowiadań Irish Girl (2009). Tytułowe opowiadanie z Irish Girl zostało wyróżnione O. Henry Prize, New Letters Award for Writers i Gival Press Short Story Award, a cały zbiór nagrodzono Katherine Anne Porter Prize in Short Fiction. Opowiadania Johnstona ukazywały się także w „New England Review”, „New Letters”, „The Iowa Review”, „The Missouri Review”, „Double Take”, „Best Life Magazine” i „Narrative Magazine”.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

nuda. męczyłem się.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-16
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558

Rozczarowanie

To jest idealny przykład jak z ciekawej fabuły można napisać nudną i beznadziejną książkę... Ale od początku, nie wiem dlaczego ale kupując tę książkę myślałem, że będzie ona jedną z tych ciekawych, dlatego kupiłem ją w ciemno (żałuje). Czytając tą powieść miałem wrażenie że autor pisze o wszystkim tylko nie o tym co obiecywała fabuła. Fakt były tam jakieś rozdziały poświęcone całej historii zaginięcia Caitlin, ale były to raczej małe wzmianki (w postaci retrospekcji - tak jakby autor myślał że tym podtrzyma napięcie u czytelnika), jednakże większość tej książki zapełniają zbyt długie opisy przyrody i nudnych sytuacji jakie zdarzyły się rodzinie Courtlandów po porwaniu ich córki. Powolna akcja, przeskakiwanie z czasu teraźniejszego do przeszłości (w czym na początku trudno się połapać o co tak naprawdę chodzi), nudne dialogi i mało szokujących zwrotów, spowodowało, że jak nigdy nie chciało mi się czytać. I skłamał bym pisząc, że zdołałem dokończyć te książkę, ale po prostu po tygodniu czasu (co jest naprawdę sporo) jaki jej poświęciłem, zwątpiłem, porzucając ją w połowie. Nie wiem być może ja za bardzo narzekam, ale mnie osobiście ta książka nie urzekła bo thriller w którym się mało dzieje to nie thriller...:(

Przeczytaj całą opinię
2017-01-04
źródło: http://www.empik.com/p1119793065,ksiazka-p

Rodzina wyjeżdża na wakacje w Góry Skaliste.To będzie piękny urlop.Nie będzie.Nastoletnia córka zostaje porwana.Rodzice,brat i wszystkie służby prowadzą poszukiwania dziewczyny.Bez powodzenia.I teraz zaczyna się historia ludzi,którzy szukają,tęsknią.Czas mija a wyobraźnia podsuwa im kolejne obrazy żywej/nieżywej Caitlin.Trauma.Co się z nią stało?Szukać dalej? Przestać? Książka opowiada o reakcji rodziny na utratę dziecka, jej wpływ na wzajemne relacje,obwinianie się,rozpacz.Dobra,ale smutna opowieść o rodzinie przygniecionej bólem.Ta książka rozrywki ci nie dostarczy.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558

Znakomita mroczna proza - więcej, niż zwykły kryminał!

Nie mam czasu się rozpisywać, ale jestem pod dużym wrażeniem tej książki. Pochłąnałęm ją w 2 wieczory, co jak na mnie jest tempem ekspresowym. Książka tylko na początku i na końcu ma dużo wątków kryminalnych. Cały środek to znakomita proza obyczajowo-psychologiczna pokazująca rozpad więzi międzyludzkich spowodowanych rodzinną tragedią.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-20
źródło: http://www.empik.com/p1119793065,ksiazka-p

Piękna i tajemnicza okładka oraz interesujący opis skłoniły mnie do sięgnięcia po tę książkę. Początkowo czułam się bardzo zagubiona. Na początku książki poznajemy 18-letnią Caitlin i jej brata, Seana. Będąc w Górach Skalistych postanowili wybrać się do lasu pobiegać, w wyniku czego brat zostaje poważnie ranny, a ona znika... Nie wiemy co się z nią stało, ponieważ od razu zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, przepełnionych emocjami rodziny: rezygnacją, utratą wiary i niezdolnością do pogodzenia się z losem. Wydarzenia są bardzo chaotyczne, przeskoki czasowe, retrospekcje i zmiany bohaterów nie pozwalają się zorientować w sytuacji. Rozpoczyna się kolejny akapit i dopiero po jakimś czasie dowiadujemy się kto jest tym bohaterem. W tej książce nie skupiamy się na zaginionej Caitlin, ale właśnie na przeżyciach jej rodziny, na destrukcyjnej sile utraty bliskiej osoby. Pewnie dlatego wydarzenia są tak poplątane - ma to odzwierciedlać chaos i zamieszanie, które panuje w życiu rodziny po zaginięciu kochanego dziecka, niepewność i obawa, czy kiedykolwiek zdołają ją odnaleźć, gdy wszyscy inni się poddali. Po takiej interpretacji jestem skłonna trochę wyżej ocenić książkę, choć przyznam się, że przeszkadzało mi to w czytaniu i nawet zastanawiałam się czy nie porzucić czytania. Z biegiem czasu akcja się normuje, śledzimy życie ojca Caitlin, Granta, i jej brata, Seana. Matka, Angela, pojawia się znacznie rzadziej. Każdy na swój sposób radzi sobie z problemami i z przeszłością, ale rodzina zostaje rozdzielona w wyniku tragedii, więc każdy musi radzić sobie sam, bez wsparcia najbliższych. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam fragmenty, dotyczące Caitlin i żałuję, że nie było tego więcej, brakuje mi pewnych szczegółów, ale nie miałam się czego spodziewać skoro sam autor mówił, że nie skupiał się na zaginięciu dziewczyny, a właśnie na jej rodzinie. Zakończenie jest o wiele ciekawsze, dlatego książka oscyluje na granicy dobra/bardzo dobra, ale ja jednak zostanę przy ocenie dobrej, trochę mi brakowało. Plusem jest postać Billy’ego, niegrzecznego chłopaka, który ostatecznie odgrywa ważną rolę w książce, a to zmusza nas do zastanowienia się jak możemy go ocenić.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558

polecam

mimo iż opis mnie nie powalil książka na prawe wciąga i trzyma w napięciu :)

Przeczytaj całą opinię
2016-09-04
źródło: http://www.empik.com/p1119793065,ksiazka-p

Kolejna książka której nie mogę zamknąć i przestać czytać. Co ciekawe, to bardziej obyczaj niż sensacja. Siłą tej powieści jest styl autora. Potrafi w cudowny sposób przykuć czytelnika do łóżka. Podczas czytania czułem się jakbym przebywał w tych górach, czułem zimno, czułem ten chłód. Tutaj nie znajdziesz szybkiej akcji. Historia dzieję się powoli, bardzo powoli.

Przeczytaj całą opinię
2017-03-09
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558

"W dół"

http://molinkaksiazkowa.blogspot.com/ Błyskotliwa powieść przenosząca wprost w góry Skaliste gdzie rodzina Courtlandów postanawia spędzić swoje wakacje. Wyjazd ma stanowić zarówno doskonałą terapie małżeńską dla Granta i Angeli, w których życiu małżeńskim nie układa się zbyt dobrze, jak i zwiększyć wytrzymałość na wysokościach ich dorastającej córki Caitlin, gwiazdy liceum w biegach.Podczas pierwszego, słonecznego poranka Caitlin wraz z młodszym bratem wybierają się na wycieczkę, podczas niej dochodzi do wypadku Seana, któremu towarzyszy tajemnicze zaginięcie dziewczyny. Tak o to rozpoczyna się dramat rodzicielski spędzający nawet najmniejszy spokój z powiek. Trwa nie kończąca walka z czasem, setki wypowiedzianych pytań bez odpowiedzi wraz z głuchą ciszą ze z strony córki. Autor perfekcyjnie ukazuje tu perypetie rodziny dotkniętej tragedią zaginięcia bliskiej osoby. Posługując się swą odwagą i wielkim ciężarem jakim jest dobry przekaz, przedstawił ich losy od strony dotychczas wielu nam nie znanej. Nie jesteśmy w stanie poczuć tych emocji dopóki sami nie spróbujemy postawić się w danej sytuacji - ta książka jest do tego idealnym przykładem. Przez kolejne część nie jednoznacznie odczuwamy siłę tkwiąca w Courtlandach, która ujawnia się dopiero na samym końcu. Mimo rozmytych konturów uczuć i wiszących w powietrzu dawnych niesnasek pojawia się otulina energii sprowadzająca wszystkie zawahania do dalszych poszukiwań. Emocje zawarte wraz z opisami przyrody są nadzwyczajnie realistyczne, wprawiające czytelnika w poczucie utożsamiania się z bohaterami. Panuje atmosfera lęku, strachu ale także bezgranicznej nadziei na lepsze jutro. Idealnie stworzony przekład sprawia, że odczyt książki jest wyrazisty, dogodny dla oczu i nie sprawia większych problemów. Książka z całą pewnością zasługuję na honorowe miejsce w biblioteczce mimo mało oczekiwanego zakończenia.Tytuł: "W dół"Autor: Tim JohnsonKategoria: Thriller psychologicznyWydawnictwo: Marginesy Przekład: Karolina IwaszkiewicLiczba stron: 400Data wydania: 16.03.2016rok.Moja ocena: 9/10

Przeczytaj całą opinię
2016-05-22
źródło: http://www.empik.com/p1119793065,ksiazka-p

kupiłem tą książke,bo skusiła mnie dobra reklama i recenzje,jednak po przeczytaniu prawie 200 stron odłożyłem na półkę,nie dałem rady dłużej czytać,być może kiedyś do niej wrócę ale to nie prędko nastąpi

Przeczytaj całą opinię
2017-03-01
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294558

w dół

Sam motyw książki zachęcający ale wszystko takie nie spójne, chropawe, nie polecam.

Przeczytaj całą opinię
2016-04-22
źródło: http://www.empik.com/p1119793065,ksiazka-p
z 6