Wielka encyklopedia zwierząt

Wydanie
Ibis, Poznań, .
Liczba stron
320
Wymiary
21,0 × 30,0 cm
Oprawa
Twarda
ISBN
9788377385821
Waga
1,20 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie twardej (5)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Wielka encyklopedia zwierząt
2017, Fenix
400
43,11
Wielka encyklopedia zwierząt
2015, Publicat
544
Wielka encyklopedia zwierząt
2015, Ibis
320
Wielka encyklopedia zwierząt
2013, Fenix
400
Wielka encyklopedia zwierząt
2011, Ibis
320

Pokaż też wydania niedostępne (4)

Kategorie

Opis książki

W książce znaleźć można wiele przydatnych informacji dotyczących różnych gatunków zwierząt, które ułatwią zrozumienie skomplikowanych mechanizmów rządzących naturą. Piękne ilustracje, interesujące teksty i ciekawostki spowodują, że będzie to niezapomniana podróż do królestwa zwierząt.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Moje dzieci uwielbiają wszelakie książki o tematyce przyrodniczej. Równie chętnie obserwują przyrodę co zaglądają do książek w poszukiwaniu ciekawostek na temat życia zwierząt czy roślin. Zamiłowanie to dzielimy właściwie wspólnie całą rodziną dlatego regularnie nasza domowa biblioteczka wzbogaca się o kolejne interesujące publikacje przybliżające tematykę fauny i flory całego świata. Właściwie bez zastanowienia już po jednym rzucie oka na okładkę i tytuł zainteresowaliśmy się książką pt. „Wielka encyklopedia zwierząt” z przekonaniem, że jest to coś w sam raz dla całej naszej rodziny. Po wnikliwym zapoznaniu się z jej treścią nie było mowy nawet o najmniejszym zawodzie dlatego dziś w samych właściwie superlatywach opowiem co tak bardzo spodobało się nam we wspomnianej encyklopedii. Jest to przede wszystkim bardzo obszerna publikacja przybliżająca czytelnikom niesamowity świat zwierząt. Na całej naszej planecie można spotkać ich różnorodne gatunki. Żyją w wodzie, powietrzu i na ziemi. Wzbudzają zainteresowanie, zaskakują determinacją, siłą, umiejętnością przetrwania nawet w najmniej sprzyjających warunkach, urzekają pięknem … W prezentowanej lekturze scharakteryzowano bardzo pokaźną liczbę zwierząt. Sklasyfikowano je w grupach od ssaków poprzez ptaki, gady, płazy, ryby a kończąc na bezkręgowcach. Rozpoczynając każdy z sześciu rozdziałów znajdziemy ogólną charakterystykę grupy, która kolejno omawiana jest w podziale na rzędy, rodziny i gatunki. Taki opis jest jak najbardziej satysfakcjonujący jednak na tym nie koniec. Na kartach publikacji można dopatrzyć się wielu malutkich ikonek, których znaczenie omówiono na wstępie. Są tu dla przykładu liczne mapki, na których zaznaczono występowanie całej grupy a w wielu przypadkach również występowanie danego gatunku. Są ikonki, które mówią w jakim środowisku żyje dane zwierzę oraz prezentujące ważniejsze dane statystyczne jak długość, wysokość, rozpiętość skrzydeł, masę, tryb życia, upierzenie, rozród, migracje czy płeć. Dużą uwagę, szczególnie moich dzieci, wzbudziły ilustracje zwierząt. Są bardzo realistyczne i wyraźne. W ich towarzystwie często zaprezentowano również fotografie konkretnego gatunku na tle jego naturalnego środowiska. Na koniec dodam jeszcze, że polskie nazwy uzupełniono ich łacińskim odpowiednikiem. Encyklopedia jest w całości przystępna i czytelna. Dla ułatwienia poszukiwań na jej końcu tuż po słowniczku trudniejszych pojęć znajduje się alfabetyczny indeks nazw zwierząt. Na nas publikacja zrobiła bardzo dobre wrażenie. Na pewno przyda się dzieciom w szkole ale i w domu nie raz sięgniemy po nią w poszukiwaniu interesujących wiadomości. Z tego co widzę jest wciąż w użytku i raczej nie na długo pozostawiana jest samotnie na półce. Ale co tu się dziwić gdy ma się w domu takich sympatyków przyrody ;) Zwierzęta żyją wokół nas i towarzyszą człowiekowi na co dzień, warto więc wiedzieć o nich to i owo ;) Szczerze polecam ;) http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/

Przeczytaj całą opinię
2015-09-05
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235505

Fajny prezent.

Fajna nagroda dla ucznia. Bardzo ciekawie opracowana książka w przystępnej cenie.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-28
źródło: http://www.empik.com/p1116857964,ksiazka-p

Nawet jeśli nie jesteście fanami zwierząt, z pewnością będziecie oczarowani tą książką jak ja. „Wielka encyklopedia zwierząt” to zbiór mnóstwa informacji na temat wszystkich zwierząt, które z pomocą ilustracji i zdjęć przekazują podstawową wiedzę na ich temat oraz – wiele ciekawostek. Ten zbiór pozwala przybliżyć sylwetki mieszkających na naszej planecie zwierząt, począwszy od podziału na grupy: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i bezkręgowce, do szczegółowych informacji na temat zasięgu ich występowania, środowiska, które zamieszkują czy też wyglądu i sposobu rozmnażania. Ale to i tak tylko początek. Każda strona to bogactwo wiedzy, które zaspokoi głód najwierniejszego fana zwierząt. I nie tylko… Każde zwierzę, jakie nas interesuje, możemy poznać od całkowicie innej strony. Encyklopedia zapewnia bowiem nie tylko garść informacji na ich temat, ale przeróżne ilustracje oraz zdjęcia. Przyznam szczerze, że opracowanie tej książki wygląda rewelacyjnie, bowiem zachęci do pochłaniania wiedzy nawet przez najmłodszych. Mnóstwo ciekawostek, historii, zdjęć, nawet anegdotek. Nazwy polskie i łacińskie. A wszystko razem w prostej formie, która dopasuje się do każdego zainteresowanego: młodszych, starszych, nauczycieli czy uczniów. Każdy z nas będzie usatysfakcjonowany nie tylko rzeczową treścią, ale również barwną formą. Jeśli zatem będziecie w pobliżu tej książki, nie omijajcie jej. Wzbogaci ona Waszą wiedzę w dużym stopniu. Ale nie tylko. „Wielka encyklopedia zwierząt” to również świetna zabawa odkrywcza, przy której cała rodzina będzie mogła poznać środowisko zwierząt „od kuchni”. To także idealny prezent dla tych, którzy kochają zwierzęta. I świetna okazja dla wszystkich, by poznać parę nowych zwierzaków. Pięknie wydany egzemplarz sprawdzi się w każdej sytuacji. Polecam serdecznie!

Przeczytaj całą opinię
2014-12-30
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235505

Wielka encyklopedia zwierząt

Bardzo fajna książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zawiera ryciny wielu zwierząt z całego świata, jak i również Polski.

Przeczytaj całą opinię
2016-06-05
źródło: http://www.empik.com/p1099683408,ksiazka-p

Jestem tą książką zachwycona. Jest to doskonała pozycja zarówno dla kilkuletnich dzieci, nastolatków osób dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka pięknie wydana, w twardej, lakierowanej oprawie, szyta, całość informacji zaprezentowana na kredowym, najwyższej jakości papierze. Idealna książka na prezent. Pozycja ta podzielona jest na 6 części. W każdej części przedstawiona jest odrębna grupa zwierząt. Są to w kolejności: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, bezkręgowce. Każda grupa zwierząt omówiona jest najpierw ogólnie, a na kolejnych stronach szczegółowo z podziałem na rząd, rodziny, gatunki. Wręcz oszałamia bogactwem szczegółowych ilustracji.Zwierzęta prezentowane są na niezwykle barwnych planszach. Ich wygląd jest wierny. Podane są regiony występowania, rozmiary, środowisko.Polskim nazwom zwierząt towarzyszą łacińskie. Oprócz wielu merytorycznych informacji w treści znajdują się liczne ciekawostki, anegdoty z życia omawianych zwierząt. Uzupełnieniem są indeks i słownik, które ułatwią znalezienie potrzebnych informacji.Książka posiada najwyższy standard merytoryczny i wizualny. Materiał ilustracyjny, grafiki oraz tekst zostały przygotowane przez międzynarodowy zespół specjalistów, którzy rekomendują encyklopedię jako świetny przewodnik po królestwie zwierząt. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po Wielką Encyklopedię Zwierząt. Wierzę, iż będziecie nią oczarowani równie mocno, jak ja i stanie się ona jedna z najczęściej wykorzystywaną książką w Waszym domu. http://www.pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com/

Przeczytaj całą opinię
2014-12-10
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/235505

Wspaniała książka!

Piękny album. Wspaniała książka do zainteresowania dzieci światem zwierząt. Gorąco polecam!

Przeczytaj całą opinię
2015-12-10
źródło: http://www.empik.com/p1091020621,ksiazka-p

Pięknie ilustrowana encyklopedia zwierząt.

Poza samymi informacjami na temat pochodzenia, występowania czy charakterystyki poszczególnych gatunków znaleźliśmy tam mnóstwo ciekawostek, dzięki którym nasz 4 latek przewertował ją w kilka dnia od deski do deski i ciągle do niej wraca. Nasycone kolory i świetne ujęcia zwierząt to z pewnością mocna strona tej książki. W tej cenie - a przy tym prawie 400 stron - nie mogliśmy kupić lepszej encyklopedii.

Przeczytaj całą opinię
2015-08-31
źródło: http://www.empik.com/p1091020621,ksiazka-p

Wielka encyklopedia zwierząt

Bardzo ciekawie opowiada o zwierzętach. MAmy tam wiele ciekawostek super zdjęcia

Przeczytaj całą opinię
2015-08-21
źródło: http://www.empik.com/p1091020621,ksiazka-p

Wiedza dla każdego.

Nawet jeśli nie jesteście fanami zwierząt, z pewnością będziecie oczarowani tą książką jak ja. „Wielka encyklopedia zwierząt” to zbiór mnóstwa informacji na temat wszystkich zwierząt, które z pomocą ilustracji i zdjęć przekazują podstawową wiedzę na ich temat oraz – wiele ciekawostek. Ten zbiór pozwala przybliżyć sylwetki mieszkających na naszej planecie zwierząt, począwszy od podziału na grupy: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby i bezkręgowce, do szczegółowych informacji na temat zasięgu ich występowania, środowiska, które zamieszkują czy też wyglądu i sposobu rozmnażania. Ale to i tak tylko początek. Każda strona to bogactwo wiedzy, które zaspokoi głód najwierniejszego fana zwierząt. I nie tylko… Każde zwierzę, jakie nas interesuje, możemy poznać od całkowicie innej strony. Encyklopedia zapewnia bowiem nie tylko garść informacji na ich temat, ale przeróżne ilustracje oraz zdjęcia. Przyznam szczerze, że opracowanie tej książki wygląda rewelacyjnie, bowiem zachęci do pochłaniania wiedzy nawet przez najmłodszych. Mnóstwo ciekawostek, historii, zdjęć, nawet anegdotek. Nazwy polskie i łacińskie. A wszystko razem w prostej formie, która dopasuje się do każdego zainteresowanego: młodszych, starszych, nauczycieli czy uczniów. Każdy z nas będzie usatysfakcjonowany nie tylko rzeczową treścią, ale również barwną formą. Jeśli zatem będziecie w pobliżu tej książki, nie omijajcie jej. Wzbogaci ona Waszą wiedzę w dużym stopniu. Ale nie tylko. „Wielka encyklopedia zwierząt” to również świetna zabawa odkrywcza, przy której cała rodzina będzie mogła poznać środowisko zwierząt „od kuchni”. To także idealny prezent dla tych, którzy kochają zwierzęta. I świetna okazja dla wszystkich, by poznać parę nowych zwierzaków. Pięknie wydany egzemplarz sprawdzi się w każdej sytuacji. Polecam serdecznie!

Przeczytaj całą opinię
2014-12-30
źródło: http://www.empik.com/p1099683408,ksiazka-p