Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników

Wydanie
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, .
Liczba stron
282
Wymiary
14,5 × 20,5 cm
Oprawa
Miękka
ISBN
9788301179489
Waga
0,36 kg
Język
polski
więcej detali

Wszystkie wydania w oprawie miękkiej (3)

  Tytuł Wydanie Stron Cena
Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników
2015, Wydawnictwo Naukowe PWN
282
32,29
Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników
2010, Wydawnictwo Naukowe PWN
288
Wprowadzenie do statystyki dla przyrodników
2007, Wydawnictwo Naukowe PWN
263

Pokaż też wydania niedostępne (2)

Kategorie

Opis książki

Książka wyjaśnia podstawowe prawa statystyki na przykładach przyrodniczych, w sposób zrozumiały dla biologa, szczególnie ekologa, a także rolnika czy lekarza. Może także ułatwić adeptom leśnictwa, psychologii i socjologii zrozumienie zasad statystyki. Autor założył, że czytelnik słabo zna matematykę i nie lubi jej, ale równocześnie chce wiedzieć, o co w statystyce chodzi, aby jej metod nie stosować błędnie. Jest to ważne szczególnie obecnie, gdy dostępność i prostota stosowania różnych programów komputerowych może łatwo prowadzić do wyboru metod statystycznych nie odpowiadających posiadanemu zbiorowi danych empirycznych i nie pasujących do rozważanego problemu. Publikacja ta, pomyślana jako podręcznik akademicki dla studentów biologii, może także służyć do samodzielnego studiowania. Z tego względu uzupełniono ją ćwiczeniami, do których wykonania wystarczy prosty kalkulator, a których poprawne rozwiązanie upewnia czytelnika, że zrozumiał dany rozdział. W tym także celu w książce podano rozwiązania ćwiczeń i uzupełniono ją podstawowymi tablicami statystycznymi. W podręczniku podstawy teorii wyłożono w sposób możliwie najprostszy i opisano najczęściej stosowane metody statystyczne, z podaniem ich możliwości i ograniczeń, tak aby czytelnik zdobył umiejętność dobrania odpowiedniego testu statystycznego do danych, którymi dysponuje, i problemu, który chce rozwiązać. Omówiono też pokrótce podstawy doświadczalnictwa rolniczego. Książka powinna zachęcić czytelnika do studiowania bardziej zaawansowanych podręczników statystyki i studiowanie to ułatwić.

Opinie czytelników

(3.25)
4 oceny, w tym
2 opinie
5
1
4
1
3
0
2
0
1
0
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Krótko, zwięźle, bez zbędnego wodolejstwa matematyczno-statystycznego. Dobry wstęp dla tych przyrodników (i nie tylko) dla których statystyka jawi się niczym potwór z najgorszego horroru.

Przeczytaj całą opinię
2013-06-06
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/175379

Polecam!

Książka zdecydowanie na plus! Wszystkie tematy dokładnie opracowane i wytłumaczone. Nawet dla osób, które mają problemy z pojęciem statystki. Jeżeli wybierasz się na studia przyrodnicze to książka zdecydowanie dla Ciebie, ponieważ wszystko oparte jest na przykładach przyrodniczych.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-23
źródło: http://www.empik.com/p1100932468,ksiazka-p