Zakinthos

Wydanie
Pascal, .
Liczba stron
156
Wymiary
11,5 × 19,0 cm
Cykl
PASCAL LAJT
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788376426914
Waga
0,21 kg
Język
polski
więcej detali

Kategorie

Opis książki

Czy słynny wrak to Czarna Skała? Kto wygra batalię o żółwie? Jak trafić na plan filmowy? Wycieczka: na Itakę czy Kefalonię? Wpływając do portu Zakinthos, widzi się zielone wzgórza o żółtych urwiskach, poniżej intensywną zieleń sosen i ogrodów, a nad samym morzem jasne zabudowania miasta. Nad zabudową górują wyniosłe dzwonnice przypominające weneckie kampanile. Przy bliższych oględzinach okaże się, że i one, i wszechobecne łukowate lodżie, są architektoniczną wizytówką całej wyspy. Siedemnastotysięczne Zakinthos, zwane też z włoska „Zante”, z bliska okazuje się ruchliwym ośrodkiem, jednak wystarczy wejść w boczne uliczki, by pogrążyć się w spokoju i prowincjonalnej senności. Główną atrakcją wyspy pozostają plaże osłonięte klifami oraz liczne jaskinie, na czele z Błękitną Jaskinią. Najczęściej fotografowana plaża Zakintos, Navagio, w zatoce Wraku, znajduje się w północnej części zachodniego wybrzeża.

Opinie czytelników

(brak)
Proszę , aby dodać opinię.
Twoja ocena
Tytuł opinii
Treść
Uwaga! Proszę wypełnić wymagane pola.

Praktyczna...

Dobry przewodnik pozwalający poznać tą małą i urokliwą wyspę. Niezbędny dla wszystkich, którzy nie zamierzają ograniczać się do leżenia na plaży lub konsumpcji przy basenie.

Przeczytaj całą opinię
2016-10-18
źródło: http://www.empik.com/p1122218713,ksiazka-p

Wycieczka po Zakyntos

Zapoznałam się przed wyjazdem na wczasy z opisem atrakcji na wyspie, wydają się dość kuszące. Czy przewodnik jest dobry okaże się niebawem gdy wyruszę na samodzielne zwiedzanie wyspy....

Przeczytaj całą opinię
2016-06-10
źródło: http://www.empik.com/p1122218713,ksiazka-p

Ile Zakinthos w Zakinthosie?

Zakinthos to mała wyspa i widać to w tym przewodniku, który poświęca dużo miejsca reszcie Grecji (dla mnie za dużo), na pewno idzie napisać więcej o tej magicznej wyspie, niż jest w tym przewodniku. Mimo wszystko jest to przydatna lektura dla wszystkich odwiedzających ten rejon świata.

Przeczytaj całą opinię
2016-05-04
źródło: http://www.empik.com/p1122218713,ksiazka-p